Wydarzenia 29 sie 2019 | Redaktor
Chemik dogonił lidera [IV LIGA]

W czwartkowym (29 sierpnia) meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Orlętami Aleksandrów Kujawski 3:1. Podopieczni Piotra Gruszki najlepiej grali na początku spotkania.

Chemicy szybko przejęli inicjatywę i już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Rzut rożny po groźnym strzale Macieja Kota wykonywał Mariusz Miłek. Dośrodkował, a w polu karnym najlepiej odnalazł się 17-letni Paweł Michalski i zdobył swoją pierwszą bramkę na seniorskich boiskach. W kolejnych minutach bydgoszczanie nadal atakowali. Czujność bramkarza sprawdzili m.in. Robert Kawałek i obrońca Bartosz Czyżewski, który strzałem z dystansu skierował piłkę w poprzeczkę.

W 19. minucie było 2:0. Tym razem piłkę do siatki skierował Maciej Kot, wykorzystując sytuację sam na sam. Przed przerwą gospodarze zdobyli jednak bramkę kontaktową. Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gawroński i przywrócił nadzieję miejscowym kibicom.

W drugiej połowie okazji bramkowych było niewiele, a przez długie momenty gra była chaotyczna. Orlęta kilka razy zagroziły bramce Chemika, ale dobrze dysponowany był Paweł Laskowski. W 76. minucie losy spotkania rozstrzygnął Robert Kawałek, podwyższając na 3:1.

Dzięki zwycięstwu w Aleksandrowie Kujawskim chemicy zrównali się punktami z liderem tabeli Pomorzaninem Toruń. Teraz czeka ich dłuższa przerwa. Kolejny mecz rozegrają 8 września, gdy podejmą Sportis Łochowo.

5. kolejka IV ligi
ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 1:3 (1:2)

bramki: Maciej Gawroński 44. min. - Paweł Michalski 3. min., Maciej Kot 19. min., Robert Kawałek 76. min.

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Adamenko, Czyżewski, Kacprzak - Maziarz, Rysiewski - Kot (84. min. Marzec), Miłek (86. min. Adamski), Kawałek - Michalski (82. min. Pieczyński).

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz