Wydarzenia 20 cze 13:10 | Redaktor
Czego potrzeba młodym w regionie? Debata młodzieżówek

źródło: Młoda Prawica

Wczoraj (19 czerwca) w Inowrocławiu odbyła się Pierwsza Debata Młodzieżówek. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Potrzeby Młodzieży w województwie kujawsko-pomorskim”.

W debacie wzięli udział Patryk Mróz (Forum Młodych PiS), Karol Kujawski, Piotr Oliński (Młodzi Nowocześni), Andrzej Felski (Młoda Prawica). Debatę zorganizował i poprowadził Dobromir Szymański (Młoda Prawica).

Młodzi z kujawsko-pomorskiego zaprezentowali swoje poglądy na temat potrzeb młodzieży. Patryk Mróz podkreślał wagę programów socjalnych rządu w rozwoju młodych obywateli. Natomiast Karol Kujawski, mieszkaniec Włocławka, wskazał, że problemem w jego mieście jest brak dobrej oświaty. Zdaniem Piotra Olińskiego młodzi ludzie pragną wolności i swobody, czego dowodem była petycja Młodych Nowoczesnych wraz z Nowoczesną Toruń o wyznaczenie na toruńskich bulwarach strefy wolnej od zakazu konsumpcji alkoholu. Natomiast Andrzej Felski zaproponował utworzenia cyklu wydarzeń dla młodych, np. koncertów czy festiwali we wszystkich miastach wojewódzkich.

- Chcemy, by młodzi ludzie potrafili ze sobą dyskutować. W dobie cyfryzacji i postępu technologicznego zanika dialog i sztuka rozmowy twarzą w twarz, a sztuczne komunikatory zastępują nam kontakt z druga osobą. Nasze dyskusje są doskonałą formą nauki wypowiadania się i kulturalnego przedstawiania swoich racji – podkreślił Dobromir Szymański.

Młoda Prawica zapowiada już organizację kolejnych paneli w województwie kujawsko-pomorskim.

Źródło: Młoda Prawica

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor