Wydarzenia 25 maj 12:57 | Krzysztof Drozdowski
Czy zastępca burmistrza Świecia zbierał nielegalnie podpisy? Policja prowadzi śledztwo

Rafał Trzaskowski/fot. Anna Kopeć

Wybory prezydenckie ogłoszone pierwotnie na 10 maja 2020 r. nie odbyły się. Komitety chcące zgłosić w kolejnych wyborach swojego kandydata muszą ponownie uzbierać 100 tys. podpisów. Policja w Świeciu prowadzi czynności śledcze w związku ze zbiórką, którą miał rozpocząć tamtejszy wiceburmistrz.

Informacje o nielegalnym zbieraniu podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego otrzymaliśmy już w piątek. 18 maja po godz. 16.30 do dyżurnego policji w KP w Świeciu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Przez weekend próbowaliśmy potwierdzić to u rzecznika prasowego Komendy Policji w Świeciu. To udało się dopiero w poniedziałek (25 maja).

Policja potwierdza, że wpłynęły trzy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z nielegalną zbiórką podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego w Urzędzie Miejskim w Świeciu. Według naszego informatora dysponentem i organizatorem tego procederu miał być wiceburmistrz Paweł Knapik.

Skierowaliśmy do wiceburmistrza zapytanie w tej sprawie. 

- Ja niczego nie organizowałem i o niczym nie wiem - odpowiedział wiceburmistrz Świecia Paweł Knapik.

Policja obecnie prowadzi czynności śledcze w związku z trzema zgłoszeniami dotyczącymi tej sprawy i nie chce udzielać dalszych informacji.

Nie byłby to jedyny tego typu przypadek w ostatnim czasie. Podczas wizyty Rafała Trzaskowskiego w Stargardzie została zarejestrowana rozmowa pomiędzy Sławomirem Nitrasem a działaczem PO Michałem. 

Sławomir Nitras do działacza PO Michała:

- Michał, Michał. Karty. 30 kart. Karty przynieś.

- Czyste tak?

Nagranie rozmowy z wizyty R. Trzaskowskiego

Czy w tym przypadku również chodziło o czyste karty do składania podpisów poparcia? 

 

 

 

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.