Wydarzenia 9 kwi 2019 | Redaktor
Darmowe bilety na koncert urodzinowy Bydgoszczy

W 2018 roku trzeba było odstać swoje w długiej kolejce/fot. Anna Kopeć

Z okazji 673. urodzin Bydgoszczy miasto zaprasza na uroczysty koncert w Filharmonii Pomorskiej. 17 kwietnia wystąpi polskie trio wokalne Tre Voci. Darmowe bilety dla mieszkańców do odbioru 10 kwietnia w FP - informuje ratusz.

Z okazji 673. rocznicy nadania praw miejskich w środę (17 kwietnia, godz. 19.00) odbędzie się uroczysty koncert w Filharmonii Pomorskiej. Wysłuchamy koncertu z udziałem polskiego tria wokalnego Tre Voci. Akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego.

Tre Voci to pierwszy i jedyny w Polsce zespół „crossoverowy” złożony z oklaskiwanych na całym świecie tenorów. Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj są artystami nowej generacji: trzy indywidualności, trzy zróżnicowane, wspaniałe głosy tenorowe. Młodzi i utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru – w swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki.

Już od trzech lat Tre Voci wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność m.in. w Chicago (Chicago Symphony Hall, Copernicus CENTER), Chiang Mai (Kad Theater – Thailand), Toronto (Chrystian Performing Arts Centre), Vancouver (Centennial Theatre), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Poznaniu (Filharmonia Poznańska, Sala Ziemi MTP), czy Krakowie (Aleja Róż).

W części oficjalnej, tradycyjnie z tej okazji, wręczone zostaną nagrody Prezydenta Bydgoszczy dla zasłużonych i wyróżniających się bydgoszczan.

Bezpłatne bilety będą do odbioru w środę (10 kwietnia) od godz. 16:30 w gmachu Filharmonii Pomorskiej. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor