Wydarzenia 22 lip 13:15 | Redaktor
Darmowe kursy językowe czekają na chętnych. Opcja między innymi dla osób 50+

fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.pl

Osoby z wykształceniem maksymalnie średnim, a także osoby niepełnosprawne i te, które ukończyły 50 lat (bez względu na poziom wykształcenia) mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach językowych. Urząd Marszałkowski czeka na zgłoszenia.

Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl. Zajęcia mają miejsce w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Włocławku, Szubinie i Nakle nad Notecią. W naszym mieście organizowane są w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Gospodarki, biurowcu Idea przy ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 oraz w siedzibie firmy PESA.

Do tej pory z bezpłatnych kursów języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego przeznaczonych dla mieszkańców regionu skorzystało 2,5 tysiąca osób, udział może wziąć 7,5 tysięca chętnych. Zajęcia są darmowe – uczestnicy płacą jedynie za podręczniki.

W czasie 180-godzinnych szkoleń (po cztery godziny lekcyjne tygodniowo) przygotowują się do egzaminu, po którym otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.pl

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18. roku życia: osób z wykształceniem maksymalnie średnim, osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia), osób powyżej 50. roku życia (bez względu na poziom wykształcenia). W projektach nie mogą uczestniczyć osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Obecnie w 108 grupach szkoli się blisko 1,2 tysiąca osób. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z języka angielskiego.

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: zapisy@mowiszmasz.pl, tel. 507 927 366.

fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.pl

Mieszkańcy województwa mogą też skorzystać ze szkoleń komputerowych z zakresu między innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl oraz tutaj.

Szkolenia językowe finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firma Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

źródło: Urząd Marszałkowski, oprac. red.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor