Wydarzenia 4 sie 14:37 | kp
Duża, sportowa impreza na stadionie Zawiszy już za niecałe dwa tygodnie

Memoriał Ireny Szewińskiej 2019/ fot. Paweł Skraba

2. Memoriał Ireny Szewińskiej na bydgoskim stadionie odbędzie się w środę – 19 sierpnia. Podczas imprezy sportowej Marcin Lewandowski będzie próbował pobić rekord Polski na 2000 metrów.

– To będzie pierwsza z dwóch wielkich imprez lekkoatletycznych w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim – chwalą się organizatorzy. Oprócz Marcina Lewandowskiego, który podejmie próbę pobicia rekordu w biegu na 2000 metrów, na widzów zasiadających na trybunach Zawiszy czekać będą gwiazdy lekkiej atletyki.

Wśród kobiet zobaczymy polską czołówkę biegu na 400 metrów – Justynę Święty-Ersetic, Igę Baumgart-Witan Małgorzatę Hołub-Kowalik i Annę Kiełbasińską, Sofię Ennaoui, Joannę Jóźwik i Angelikę Cichocką. Na 800 metrów – najlepszą polską sprinterkę Ewę Swobodę, a w skoku wzwyż Kamilę Lićwinko.

Memoriał Ireny Szewińskiej 2019/ fot. Paweł Skraba

Z kolei wśród mężczyzn na stadionie Zawiszy pojawią się m.in. skoczkowie o tycze – Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, oszczepnik – Marcin Krukowski, kulomioci – Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk oraz biegacz – Adam Kszczot.

Memoriał Ireny Szewińskiej 2019/ fot. Paweł Skraba

– Chcemy stworzyć naszym znakomitym lekkoatletom możliwość rywalizacji z zawodnikami zagranicznymi – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału.

– Udało nam się potwierdzić udział m.in. czwartego zawodnika konkursu skoku o tyczce ostatnich mistrzostw świata Niemca Bo Kandę Lita Baehre, litewskiego oszczepnika Edisa Matuseviciusa, który może poszczycić się rekordem życiowym 89.17 m, czy szybkiego Kenijczyka Collinsa Kipruto, startującego na dystansie 800 metrów. Z kolei w konkursie pchnięcia kulą wystartują dwaj mocni obcokrajowcy – Niemiec David Storl i Chorwat Filip Mihaljević, a w biegu kobiet na 100 metrów wystartują Szwajcarka Ajla Del Ponte i Niemka Rebekka Haase, które mają w tym roku dwa najlepsze wyniki na listach europejskich – mówi Wolsztyński.

– Trwająca wciąż pandemia koronawirusa sprawia, że rozmowy z zawodnikami zagranicznymi są bardzo trudne – dodaje. Dyrektor Memoriału ma jednak nadzieje w ciągu tych dwóch tygodni pozyskać jeszcze zagranicznych zawodników.

Doping dla zawodników. Bilety już w sprzedaży

Według obecnych ograniczeń związanych z pandemią na stadionie Zawiszy może zasiąść około dziesięciu tysięcy kibiców. Ceny biletów bez zniżek w zależności od wybranego miejsca wahają się od 10 do 20 złotych. Bilety VIP nieco więcej, bo 70 zł. Wszystkie dostępne są w portalu ticketmaster.pl. 

Tak jak w ubiegłym roku organizatorzy Memoriału zapraszają kibiców do rejestracji swoich klubów na www. bydgoszczcup.pl. Każda zarejestrowana grupa otrzyma możliwość darmowego wstępu na zawody.

źródło: Biuro Prasowe 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

kp Autor