Wydarzenia 28 sie 2018 | jg
Dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ odwołana

Siedziba NFZ przy ul. Łomżyńskiej w Bydgoszczy/fot. Anna Kopeć

Elżbieta Kasprowicz została odwołana ze stanowiska dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych to minister zdrowia powołuje i odwołuje dyrektorów oddziałów NFZ po zasięgnięciu opinii rady oddziału wojewódzkiego Funduszu oraz prezesa Funduszu.

- Wczoraj (27 sierpnia) przyszło pismo z Ministerstwa Zdrowia odwołujące panią Elżbietę Kasprowicz ze stanowiska – potwierdza Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy wojewódzkiego oddziału NFZ.

Elżbieta Kasprowicz pełniła funkcję szefa NFZ w Bydgoszczy od 2014 roku. Wcześniej była zastępcą dyrektora ds. medycznych.

Na pełniącego obowiązki został powołany Andrzej Wiśniewski, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. służb mundurowych.

Już w lipcu minister zdrowia Łukasz Szumowski chciał odwołać Elżbietę Kasprowicz ze stanowiska dyrektora. Do Rady oddziału NFZ w Bydgoszczy skierował prośbę o wydanie opinii. Powodem miała być utrata zaufania do Elżbiety Kasprowicz ze strony ministerstwa. Rada wydała negatywną opinię na ten wniosek.

Nieoficjalnie wiadomo również, że odwołaniu Kasprowicz sprzeciwiła się większość pracowników Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ.

Nabór kandydatów do zatrudnienia w Funduszu jest otwarty i konkurencyjny. Ogłoszenie zamieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w miejscu powszechnie dostępnym w jednostce organizacyjnej, w której jest prowadzony nabór.

jg Autor