Wydarzenia 10 lip 2018 | Redaktor
Emilian Kamiński bronił jaskiniowca. Spektakl nad Brdą [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

Cykl teatralny w amfiteatrze przy operze zainaugurował wczoraj (9 lipca) Emilian Kamiński. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością obnażał zawiłości relacji damsko-męskich w spektaklu „W obronie jaskiniowca”.

fot. Anna Kopeć

Spektakl był pierwszym wydarzeniem z cyklu „Małe formy teatralne” -  plenerowych przedstawień w amfiteatrze nad Brdą. Pozostałe trzy odbędą się jeszcze w poniedziałki 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia. Początek zawsze o godz. 19.00.

W inaugurcyjnym spektaklu Emilian  Kamiński wcielił się w rolę współczesnego jaskiniowca i demaskował zawiłości relacji damsko-męskich, które zdaniem twórców niewiele zmieniły się od czasów pierwotnych. „W obronie jaskiniowca” to tzw. one man show (teatr jednego aktora). Obecnie ten spektakl grany jest w 150 miastach w 30 krajach na całym świecie.

Za dwa tygodnie (23 lipca) monodram zaprezentuje Krzysztof Materna. Nietypowo jak na ten rodzaj spektaklu, towarzyszyć mu będzie Olga Bołądź. Tytuł monodramu to „Dobry wieczór Państwu”. Spektakl jest zapisem wieloletniego doświadczenia Krzysztofa Materny w polskiej telewizji i na estradzie. Artysta czekający w garderobie na swój kolejny występ zwierza się z praw i reguł rządzących polskimi mediami i rozrywką.

fot. Anna Kopeć

W pierwszy poniedziałek sierpnia (6 sierpnia) posłuchamy lirycznego recitalu w wykonaniu Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory ze swojego albumu „Kochaj mnie”. Na płycie znalazło się 13 lirycznych piosenek do tekstów m. in. Jana Nowickiego, Bogdana Loebla, Katarzyny Jungowskiej, a także samej aktorki. Znalazły się tutaj także utwory do wierszy Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Bułata Okudżawy. Producentem albumu „Kochaj mnie” jest Włodzimierz Kiniorski – kompozytor, muzyk, a także aranżer wszystkich utworów na płycie.

Ostatni spektakl w tym cyklu odbędzie się 20 sierpnia. Wystąpi Katarzyna Kołeczek w przedstawieniu pt. „Co modna pani wiedzieć powinna” w reżyserii Agaty Puszcz. Spektakl ma odpowiedzieć na pytanie, co by robiła kobieta, gdyby musiała stosować się do wszystkiego, czego wymagają od niej moda, społeczeństwo, gazety i firmy kosmetyczne. Katarzyna Kołeczek wcieli się w kobietę, która stara się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor