Wydarzenia 14 maj 2019 | Redaktor
Fascynujący Dzień Roślin w Ogrodzie Botanicznym UKW

fot. wikipedia/Pit1233

Ogród Botaniczny UKW w piątek (17 maja) zamieni się w miejsce wykładów, pokazów, porad i spacerów edukacyjnych da małych i dużych. To wszystko w ramach obchodów Fascynującego Dnia Roślin.

Fascination of Plants Day odbywa się cyklicznie co 2 lata już po raz piąty w 50 krajach na wszystkich kontynentach. Akcja jest organizowana pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation – EPSO).

Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. Znajomość świata roślin ma równie ważne znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, takich jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki. Bardzo ważnym przesłaniem akcji będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska.

Atrakcje w botaniku przewidziano od 10.00 do 13.00.

Dzień wcześniej (16 maja) pracownicy ogrodu zapraszają także na wyjątkowe spotkanie: o niedawnej wyprawie na Antarktydę opowie Dawid Kilon, przyrodnik, podróżnik, ornitolog, rysownik. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu „Ogród pełen kultury”. 

Źródło: UKW w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor