Wydarzenia 29 paź 17:05 | mk
Garbus leci pod Trasą Uniwersytecką. Na muralu [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Wizerunek przedstawiający volkswagena garbusa można już podziwiać na południowym przyczółku wiaduktu Tadeusza Mazowieckiego.

Nowy wiadukt w ciągu Trasy Uniwersyteckiej został oddany do użytku w wakacje. - By ograniczyć ryzyko pojawienia się na nim rysunków niemających nic wspólnego ze sztuką, zaproponowaliśmy wykonanie muralu artyście, Bartoszowi Bujanowskiemu – tłumaczą urzędnicy na stronie Bydgoszcz.pl.

fot. Anna Kopeć

Bartek Bujanowski jest grafikiem, specjalizuje się w airbrushingu. To współautor takich bydgoskich murali jak „Piotruś Pan”, „Wake up” czy malowideł wewnątrz Torbydu. Jego projekt „Kazimierz” zdobył pierwszą nagrodą w konkursie na mural związany z legendą o królu Kazimierzu Wielkim i „pięknej Bydgoszczy”.

fot. Anna Kopeć

Projekt muralu „Push the limits” z wizerunkiem garbusa uzyskał pozytywną opinię plastyka miejskiego. Koszt wykonania muralu to 17 tysięcy złotych, prace zajęły 80 godzin. 

Miasto rozważa również ozdobienie muralami północnego przyczółka wiaduktu Tadeusza Mazowieckiego oraz przyczółków wiaduktu budowanego w ciągu ul. Armii Krajowej.

Czytaj także: Murale powinny nieść przesłanie [ROZMOWA Z BARTKIEM BUJANOWSKIM]

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

mk Autor