Wydarzenia 21 lip 2018 | Redaktor
Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym – ruszyła bydgoska pielgrzymka [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Z bydgoskiej katedry ruszyła dziś (21 lipca) XIV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Pielgrzymka zakończy się 31 lipca na Jasnej Górze. Grupa srebrna z Nakła nad Notecią wyruszyła w kierunku Bydgoszczy 20 lipca, a złota z Górki Klasztornej już 19 lipca. Ta ostatnia połączy się grupą zasadniczą 24 lipca w Licheniu.

Jak podaje strona dicezja.bydgoska.pl:

Przed nimi ponad trzysta kilometrów różnorodnej trasy. – Jako Polacy jesteśmy na pewno narodem bardzo maryjnym – powiedział ks. Krzysztof Klóska. Jego zdaniem pielgrzymowanie sprzyja budowaniu wiary, zbieraniu sił, odkrywaniu, kim się jest. – Idąc ulicami wielu miast i wsi, nie wstydzimy się tego, że warto być chrześcijaninem. Uczymy się odwagi, a Maryja bardzo nam w tym pomaga – dodał ks. Klóska, który od tego roku jest kierownikiem pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – to hasło, które towarzyszy w tym roku uczestnikom XIV Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. – Pielgrzymki są zjawiskiem, a nawet powiedziałbym – fenomenem pewnej kultury. Zawsze były znakiem człowieka w drodze. Człowieka, który wychodzi z siebie, swojego egoizmu, swojej ograniczoności i pragnie to wszystko przekroczyć – podsumował w rozmowie biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Źródło: KAI, diecezja.bydgoszcz.pl

 

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor