Wydarzenia 11 sty 2018 | Redaktor
Już w kioskach! Najnowszy numer „Tygodnika Bydgoskiego”

Skarb odnaleziony w katedrze to temat, który porusza wyobraźnię bydgoszczan. Ile jest wart? Czego się dzięki niemu dowiemy o dawnej Bydgoszczy? Przeczytasz o tym w obszernych artykułach, wywiadach i opiniach!

Temat Tygodnia:

Georadary nie pokazały krypt. Wywiad z Robertem Grochowskim – archeologiem i kierownikiem badań w bydgoskiej katedrze. Jego fragment można przeczytać tutaj.

Prawdziwy skarb jak z filmu czy powieści. Około 4 mln zł mogą być warte tylko same złote monety znalezione pod posadzką bydgoskiej katedry. Jak oszacować wartość pozostałych artefaktów?

Remont katedry może potrwać nawet rok. Jak będzie wyglądała fara po remoncie, dzięki któremu odkryto bydgoski skarb?

Aktualności:

Kim są nowy sternicy Pesy? Na funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego powołano Krzysztofa Sędzikowskiego, a wiceprezesem i dyrektorem finansowym został Andrzej Juszczyński. Zmiany kadrowe mają pomóc w restrukturyzacji spółki i pozyskaniu inwestorów.

Zastępcze mieszkania dla pogorzelców. Spalona kamienica przy ul. Świętej Trójcy zostanie odbudowana i wyremontowana z pieniędzy z ubezpieczenia. ADM na czas remontu ma zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze.

Na niedzielę:

Dziesięć słów od Boga, czyli instrukcje dla ludzkiego życia. „Strzał w dziesiątkę” to doświadczenie oparte na Dekalogu, które przeżyło w Bydgoszcz już ponad 300 osób. Właśnie rozpoczyna się jego trzecia edycja.

Historia:

Błękitnego Generała bydgoszczanie witali z wielkim entuzjazmem. W okresie międzywojennym generał Józef Haller kilka razy odwiedzał Bydgoszcz. Mieszkańcy zawsze witali go w mieście bardzo ciepło.

Oprócz tego w „Tygodniku” znajdziesz kulturę, lifestyle, sport, felietony, komentarze, opinie oraz krzyżówkę. Zapraszamy do kiosków!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor