Wydarzenia 27 lut 09:42 | Redaktor
Kalendarz charytatywny Łączy nas Bydgoszcz

fot. kd

21 lutego w browarze Bierhalle odbyła się gala kalendarza charytatywnego pod nazwą Łączy nas Bydgoszcz. Pomysłodawcami oraz twórcami kalendarza są znani bydgoscy społecznicy Adam Goździewski oraz Sebastian Grysiak.

W sesji do kalendarza uczestniczyły osoby z bydgoskiego świata polityki, muzyki i biznesu. Autorką zdjęć jest bydgoska fotograf Monika Buńkowska.

Zamysł pomysłodawców kalendarza był taki, aby każda osoba uczestnicząca w jego powstaniu, stawała się automatycznie ambasadorem kalendarza i miasta Bydgoszczy. Nie inaczej było z firmami sponsorującymi sesje zdjęciowe. W ten oto sposób przy okazji jednego kalendarza, mamy 24 ambasadorów Bydgoszczy.

Kalendarz wydrukowano w liczbie 1000 egzemplarzy, a jego koszt to 20 zł. Dzięki zaangażowaniu wielu bydgoszczan, udało się zebrać kwotę 8325 zł. Całość zebranych funduszy przeznaczono na potrzeby podopiecznych Domu dziecka znajdującego się przy ul. Stolarskiej w Bydgoszczy.

Galę uświetniły występy lokalnych artystów. Między kolejnymi aranżacjami muzycznymi, prowadzący przedstawiali osoby i firmy  zaangażowane w powstanie kalendarza. Wszyscy ambasadorowie otrzymali pamiątkowe statuetki. 

Pomysłodawcy kalendarza zapowiadają kontynuację swojego pomysłu. 

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor