Wydarzenia 11 kwi 2019 | Redaktor
Karambol w Świętem - policja ujawnia zdjęcia i ostrzega

fot. Policja

Dwaj kierowcy ciężarowych scanii jadąc krajową 5 w stronę Gdańska najechali na poprzedzające pojazdy. Uszkodzonych zostało w sumie sześć samochodów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.

Do karambolu doszło w poniedziałek (9 kwietnia) około godz. 17.50 w Świętem (pow. świecki) na drodze krajowej numer 5. Funkcjonariusze „drogówki”, którzy dotarli na miejsce ustalili, że doszło do dwóch kolizji, w których łącznie uszkodzonych zostało aż sześć pojazdów. Jak się okazało, 32-letni kierujący scanią nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył ciężarowego volvo. Jadące za nimi pojazdy zaczęły zwalniać, jednakże kolejny kierowca scanii nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, uderzając w poprzedzającego go mercedesa, ten z kolei „wpadł” na fiata, a fiat na lawetę.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawcy byli trzeźwi, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymali mandaty i punkty karne.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę oraz zdjęcie nogi z gazu, tym bardziej że ładna pogoda sprzyja szybkiej jeździe. Wyjeżdżając w podróż przygotujmy nie tylko siebie ale również auto. Jedźmy wypoczęci, sprawdźmy stan techniczny samochodu, hamulce oraz światła. W trakcie jazdy róbmy sobie przerwy.

 Źródło i foto: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor