Wydarzenia 2 sie 2019 | Redaktor
Katowali dziecko przez wiele dni. Trafili do aresztu [WIDEO]

fot. Policja

Sąd we Włocławku aresztował na trzy miesiące 28-letnią Agnieszkę S. i 24-letniego Pawła K. Matka z konkubentem są podejrzani o znęcanie się nad trzyletnim Nikosiem i doprowadzenie do śmierci dziecka.

We wtorek (30 lipca) około godziny 13.00 policjanci z włocławskiej komendy zostali powiadomieni o śmierci dziecka, do której doszło w mieszkaniu w centrum miasta. O sprawie powiadomił lekarz, który stwierdził, że dziecko ma obrażenia. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i  prokurator. Pod jego nadzorem funkcjonariusze wykonywali czynności, zabezpieczali ślady i ustalali świadków.

Do wyjaśnienia sprawy mundurowi zatrzymali dwie osoby: 28-letnią matkę dziecka i jej 24-letniego konkubenta. W momencie zatrzymania osoby te były trzeźwe. Zostały przewiezione do policyjnego aresztu i przesłuchane.

fot. Policja

W czwartek (1 sierpnia) sąd we Włocławku zadecydował o osadzeniu w areszcie obojga podejrzanych pod zarzutem umyślnego zabójstwa popełnionego ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

SuperExpress donosi, że dziecko było torturowane ponad miesiąc. Gazeta powołuje się na ustalenia śledczych i pisze, że dziecko było podtapiane, wiązane, kopane w genitalia.

Źródło: Policja, se.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor