Wydarzenia 11 wrz 2018 | Redaktor
Kolejne rekordy bydgoskiego lotniska

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

W sierpniu prawie 48 tysięcy pasażerów odleciało z Portu Lotniczego w Bydgoszczy. To ponad 40 proc. więcej niż w tym samym czasie rok temu. Jednak bydgoskie lotnisko nie zwalnia tempa. Jeszcze w październiku Ryanair poleci do Kijowa, a od przyszłego roku również do Glasgow.

 W ubiegłym miesiącu z bydgoskiego lotniska skorzystało 47936 podróżnych, czyli o 43,5% więcej niż w sierpniu 2017 roku (wtedy z lotniska skorzystało 33414 pasażerów). To najlepszy miesiąc w historii portu i jednocześnie dziesiąty z rzędu, kiedy odnotowano duże wzrosty w liczbie odprawionych pasażerów. Rekordowa była również liczba operacji lotniczych, których w sierpniu odbyło się 1023.

Liczba pasażerów w poszczególnych miesiącach 2018 roku / il. Port Lotniczy Bydgoszcz

Liczba operacji w poszczególnych miesiącach 2018 roku / il. Port Lotniczy Bydgoszcz

- Odnotowywane od kilku miesięcy wzrosty to przede wszystkim zasługa pasażerów wybierających nasz port, jako miejsce początku podróży - mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta lotów wakacyjnych, które odbywać się będą do końca września. Warto też wspomnieć, że w sprzedaży pojawiły się już pierwsze pakiety na lato 2019.

Lotnisko odnotowało również wzrost pasażerów na codziennych lotach Lufthansy do Frankfurtu czy Ryanair na Wyspy Brytyjskie.

W sierpniu z bydgoskiego lotniska zaczęły latać samoloty PLL LOT do Kijowa. To drugie połączenie z Bydgoszczy na Ukrainę – rok temu uruchomiono loty do Lwowa. Ze względu na duże zainteresowanie lotami w tym kierunku, od końca października loty do Kijowa rozpocznie również Ryanair.

W środę ogłoszony został również kolejny kierunek w siatce połączeń Portu Lotniczego. Od 1 kwietnia 2019 roku linia Ryanair rozpocznie loty do Szkocji na lotnisko Glasgow-Prestwick. Połączenie odbywać się będzie w każdy poniedziałek i piątek. Bilety są już w sprzedaży na stronie ryanair.com lub w kasie lotniska.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor