Wydarzenia 13 gru 2017 | Redaktor
Kontroler stracił pracę za rasistowski komentarz

fot. Anna Kopeć

„Żaden wstyd a promocja miasta darmowa i znak dla tzw. »uchodźców« trzymajcie się z dala od BDG” napisał pod filmem obrazującym zajście w autobusie linii 56 kontroler filmy „Rewizor”. Z mężczyzną natychmiastowo została rozwiązana umowa o pracę.

Komentarzem, w którym mężczyzna pisze o „uchodźcach” zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wpis na fanpage’u ośrodka zwracający uwagę na zachowanie kontrolera, opatrzono opisem: „w pracy pan stawia się w kurtce flyersie i ciężkich butach z białymi sznurówkami. O tatuażu na szyi nie wspominając. Jego wygląd i poglądy to osobista sprawa, ale treści jakie prezentuje jasno pokazują jego rasizm. Czy takie zachowanie to na pewno jest właściwa wizytówka miasta? Ośrodek składa zawiadomienie w sprawie karygodnego komentarza kontrolera-skinheada.”

Na informację zamieszczoną na fanpage’u OMZRiK szybko zareagował Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej. – W związku z informacją umieszczoną na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych odnośnie zamieszczonego komentarza mającego znamiona zachowań rasistowskich i ksenofobicznych informujemy, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy podjął natychmiastowe działania w tej sprawie tj. cofnięcie nadanych uprawnień oraz wniosek do firmy kontrolerskiej o rozwiązanie umowy o pracę z kontrolerem. Wpisy takie są niedopuszczalne i nie będą tolerowane przez ZDMiKP – czytamy w oświadczeniu Anny Koźlińskiej, Naczelnika Wydziału Taryf i Płatnego Parkowania ZDMiKP.

Wskutek informacji, które dotarły do firmy „Rewizor” zatrudniającej kontrolera, z mężczyzną natychmiastowo rozwiązano umowa o pracę. Jak się okazuje, zatrudniono go zaledwie 21 listopada i wciąż był w trakcie zdawania egzaminów.

O incydencie z udziałem kontrolerów biletów i Amerykanki w autobusie linii 56 pisaliśmy wielokrotnie na łamach Tygodnika Bydgoskiego. Informacje na ten temat znajdziecie w artykułach:

Czarnoskóra pasażerka zaatakowana przez kontrolerów. Policja szuka świadków
Ogólnopolska awantura o bilet za 3 zł
Kontrolerzy wiedzą, że są nagrywani [ROZMOWA]
Bezprawny zamach [PO INCYDENCIE Z CZARNOSKÓRĄ PASAŻERKĄ]

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor