Wydarzenia 2 lip 2018 | Redaktor
Korki na Grunwaldzkiej. Rozpoczęła się budowa dróg rowerowych  [ZDJĘCIA]

fot. bw

Kierowcy podróżujący przez rondo Grunwaldzkie muszę uzbroić się w cierpliwość. Drogowcy rozpoczęli budowę dróg rowerowych w kierunku Osowej Góry. Wyłączono z ruchu po jednym pasie w obie strony. Prace mają potrwać do grudnia.

Remont na ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się na dobre. Roboty na jezdni prowadzone są w sposób połówkowy. Po obu stronach ulicy z ruchu wyłączony jest jeden pas. W praktyce oznacza to bardzo duże utrudenienia, a wręcz paraliż ronda Grunwaldzkiego i ul. Kruszwickiej w godzinach szczytu. Prace mają potrwać do grudnia tego roku.

fot. bw

Przypominamy, że w ciągu ul. Grunwaldzkiej powstaje trasa rowerowa, która połączy centrum miasta z osiedlami Czyżkówko i Osowa Góra oraz pobliskimi gminami. Ścieżki zostaną wybudowane po obu stronach ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Kraszewskiego. Będą poprowadzone również wokół ronda i połączą się z trasą wybudowaną podczas przebudowy węzła Garbary i drogami, które utworzono w trakcie modernizacji węzła zachodniego (na wysokości ulicy Kraszewskiego).

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor