Wydarzenia 20 lip 2017 | Magdalena Gill
Kręć kilometry i pomóż budować boisko

Boisko wielofunkcyjne między kościołem a gimnazjum w Brzozie chce wybudować Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe. Pomóc może w tym każdy, kto jeździ na rowerze.

Stowarzyszenie z podbydgoskiej Brzozy chce pozyskać pieniądze na budowę boiska, startując w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Lotto pt. „odLOTTOwa jazda z OSHEE”. Można w nim zdobyć 150 tys. zł na realizację wybranego projektu.

W pierwszym etapie trzeba było przygotować projekt i złożyć wniosek. Do drugiego Fundacja Lotto zakwalifikowała 50 organizacji z całej Polski, w tym Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe z Brzozy.

Teraz już wszystko zależy od ludzi, którzy włączą się w inicjatywę, bo rywalizacja w drugim etapie polega na przejechaniu na rowerach jak największej liczby kilometrów. Kilometry kręcić może każdy. Wystarczy, że ma odpowiedni telefon z dostępem do Internetu i GPS oraz zainstalowaną aplikację Endomondo – tłumaczy Jan Paprocki ze stowarzyszenia.

Darmową aplikację należy pobrać ze strony internetowej endomondo.com lub ze sklepu Google Play. Zarejestrować się można, wchodząc na stronę: www.endomondo.com/challenges/33637139. Gdy pojawią się nazwy 50 startujących w konkursie organizacji, wybieramy Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe i klikamy „dołącz”.

Rywalizacja potrwa do 15 września (do godz. 23.59). - Do prawidłowego ukończenia etapu drugiego pod uwagę będzie brana tylko i wyłącznie jazda na rowerze, zarejestrowana za pośrednictwem Endomondo. Uwzględnione zostaną wszystkie opcje rowerowe dostępne w aplikacji (kolarstwo, jazda na rowerze, kolarstwo górskie) – informują organizatorzy konkursu.

Cztery pierwsze organizacje, które uzyskają najlepsze wyniki (decyduje liczba przejechanych kilometrów na rowerze), otrzymają dofinansowanie zgłoszonych projektów.

Kilometry kręcić można tylko na terenie Polski. – Mocno zachęcamy, by włączyć się do rywalizacji i zainteresować nią jak największą lioczbę osób z całej Polski, które chciałyby w ten sposób pomóc w budowie boiska – zachęca Jan Paprocki.

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego