Wydarzenia 11 cze 09:51 | Redaktor
Krzysztof Cugowski i Myslovitz zagrali pod bazyliką [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

Po raz siódmy bydgoska publiczność bawiła się na koncertach pod Bazyliką św. Wincentego à Paulo. W tym roku gwiazdami Festiwalu Nowe Spojrzenie byli Myslovitz i Krzysztof Cugowski z zespołem.

Nowe spojrzenie na Bydgoszcz, Kościół i młodych – tak nazwę festiwalu tłumaczą organizatorzy, czyli "absolwenci" i obecni członkowie działającej przy bazylice Młodzieży Misjonarskiej. – Chcieliśmy stworzyć wydarzenie otwarte zwłaszcza na tych, którzy nie są związani z Kościołem – wyjaśnia ks. Sławomir Bar, opiekun młodzieży. 

fot. Anna Kopeć

Organizatorzy tłumaczą też, że festiwal ma promować nie tylko twórców muzyki chrześcijańskiej, ale i innych, którzy oferują słuchaczom pozytywny przekaz. 

W tym roku publiczność bawiła się przy muzyce Myslovitz i Krzysztofa Cugowskiego z zespołem. Nie brakowało też chętnych do obejrzenia Bydgoszczy z lotu ptaka – czyli ze specjalnie udostępnionej na czas FNS-u kopuły bazyliki.

fot. Anna Kopeć

Festiwal łączył się z odbywającym się wczoraj Marszem dla Życia i Rodziny. Po dotarciu uczestników na teren wokół bazyliki rozpoczął się rodzinny piknik, a na festiwalowej scenie – pierwsze koncerty. Przed występem gwiazd zagrali Pro Dei, zwycięzca konkursu młodych zespołów – grupa Tato z Nakła, uczestnicy Gospelowych Warsztatów Uwielbienia oraz Veni Sancte Spiritus.

fot. Anna Kopeć

Udział w poprzednich edycja FNS-u wzięli m.in. Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Arka Noego, Raz, Dwa, Trzy, T.Love, TSA.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor