Wydarzenia 5 gru 2017 | Redaktor
Które ulice trafią do remontu w przyszłym roku?

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W 2018 roku najwięcej prac zaplanowano w centrum, na ulicach, którymi poruszają się pojazdy komunikacji miejskiej. Wstępnie do remontu wytypowano m.in. ul. Krasińskiego. To zadanie pozwoli połączyć wcześniej odnowione nawierzchnie na ul. Śniadeckich i Markwarta.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej pracuje nad ostateczną listą ulic, które będą remontowane w przyszłym roku. Na ten cel w projekcie budżetu miasta zarezerwowano 12 mln zł. Wraz z remontami prowadzone będą też inwestycje ujęte w programie utwardzania ulic gruntowych. Na jego realizację zabezpieczono blisko 43 mln zł.

Po przełożeniu ruchu tranzytowego z ul. Toruńskiej na trasę W-Z remontowana będzie też ulica Toruńska. W pierwszej kolejności odnowiony ma być odcinek wzdłuż Babiej Wsi (pomiędzy wjazdami).

Na osiedlu Leśnym zaplanowano natomiast kontynuację rozpoczętych w tym roku robót na ul. Sułkowskiego. Przewiduje się odnowienie nawierzchni na odcinku od 11 Listopada do Dwernickiego, a także dwóch jezdni ul. 11 Listopada. Z kolei na Błoniu poprawi się stan nawierzchni na ul. Stawowej od Broniewskiego do Madalińskiego. 

Wszystkie prace będą dzielone na pakiety. Umożliwi to ograniczenie utrudnień dla kierowców. Najbardziej uciążliwe prace mają być wykonywane w godzinach wieczornych i  nocnych.
 
Na budowę ulic gruntowych zabezpieczono blisko 43 mln zł. W planach są prace m.in. na ul. Pijarów, Gawroniej, Siedleckiej, Byszewskiej, Osada, Leszczyna (wybrani zostali już wykonawcy robót). Planowane jest jeszcze zlecenie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” ulic:  Botanicznej, Piaski, Jeżynowej, Sanatoryjnej, Kaplicznej, Łubinowej, Podleśnej i Siewnej.

Ulice do remontu: Krasińskiego, Sułkowskiego, Zamczysko, Stawowa, Toruńska (odcinek wzdłuż Babiej Wsi), 11 Listopada, Paderewskiego – buspas, Żmudzka, Piotra Ściegiennego, osiedle Skrzetusko- wzdłuż wieżowców, Ku Wiatrakom, plac Kościeleckich.

materiał: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor