Wydarzenia 17 kwi 2019 | Redaktor
Kupuj polskie – akcja Młodzieży Wszechpolskiej

fot. Anna Kopeć

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zachęcali bydgoszczan do kupowania polskich towarów. – Patriotyzm konsumencki wspiera polską gospodarkę – tłumaczyli.

fot. Anna Kopeć

W środę (17 kwietnia) w całym kraju trwała akcja promocyjna „Kupuj polskie”. - Przed świętami oraz przed majówką chcemy przypomnieć Polakom o patriotyzmie konsumenckim –  tłumaczył Michał Goliński, wiceszef kujawsko-pomorskich struktur MW. – Akcja jest wsparciem dla naszych wytwórców, producentów, przedsiębiorców oraz rolników. Dzięki takiej postawie jesteśmy bardziej świadomi co kupujemy i od kogo kupujemy.

Według wszechpolaków. „ z patriotyzmem konsumenckim wiąże się też kwestia tego, jak dba się o nasze interesy gospodarcze ”.

- Mówi się, że kapitał nie ma narodowości – mówił Goliński. – Przez tę kłamliwą propagandę, staliśmy się gospodarką neokolonialną oraz podwykonawczą, a nasz przemysł został wyprzedany i rozmontowany. Towary, które bez problemu moglibyśmy produkować u siebie, są importowane. W krajach zachodnich czymś naturalnym jest patriotyzm konsumencki. Niemiec czy Francuz w pierwszej kolejności kupi produkt rodzimy. Poprzez promocję tej akcji chcemy zaszczepić wśród Polaków właśnie takie postawy.

Członkowie MW rozdawali ulotki na ulicach miasta oraz wywieszali plakaty na osiedlach, przede wszystkim w małych sklepach, które sprzedają polskie towary.

fot. Anna Kopeć

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor