Wydarzenia 19 lis 2018 | Redaktor
Laserowy finał Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Anna Kopeć

Zakończyła się XXXVII educja Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Na finał (18 listopada) w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła widzowie mogli obejrzeć pasjonujące widowisko laserowe pt. „Historia Niepodległej Polski w 100-lecie niepodległości”.

Scenariusz spektaklu, opracowanie muzyczne i programowanie laserów przygotowali Irena i Mariusz Kmieciowie. Na potrzeby widowiska powstało ponad 300 obrazów i animacji laserowych. Dzieło przedstawia historię naszego narodu od początków tworzenia się państwowości aż po czasy współczesne.

fot. Anna Kopeć

Spektakl został zrealizowany w kościołach pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników, pw. Świętych Polskich Braci Męczenników i Św. Apostołów Piotra i Pawła. Specjalny pokaz dla młodzieży odbył się także w kinoteatrze Adria.

Program TKCh, nawiązujący w tym roku do jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości, był realizowany na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, w szkołach, kościołach oraz instytucjach kultury. 

Mottem Tygodnia były słowa ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego „Mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy służbę, ofiarę”. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor