Wydarzenia 13 lip 2018 | Redaktor
Lato w mieście. Co się dzieje w weekend w Bydgoszczy?

Zespół Raz Dwa Trzy zagrał pierwszy koncert w cyklu Rzeka Muzyki / fot. Anna Kopeć

Osoby spędzające weekend w mieście nie będą się nudzić. Czeka na nich wiele atrakcji m.in. seans filmowy pod chmurką, maraton zumby oraz koncert zespołu Kraków Street Band. Co jeszcze będzie się działo?

PIĄTEK (13 lipca)

Bydgoskie Klasyki Nocą - parking przy Artego Arenie (ul. Toruńska 59), godz. 19.00

To kolejna impreza w cyklu. Przeznaczona jest przede wszystkim dla pasjonatów klasycznej motoryzacji. Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy chętny może zaprezentować swój pojazd o ile jego produkcja została rozpoczęta przed 1987 rokiem. Organizatorzy spodziewają się około 100 pojazdów z różnych stron świata, od Ameryki Północnej przez Europę aż po Azję. Pojawią się Mustangi, Lincolny oraz dobrze znane maluchy i duże fiaty. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść zobaczyć klasyczne pojazdy.

Przemysłowa Blokada Filmowa vol. 1 - Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil Bydgoszcz S.A. (ul. Toruńska 155), godz. 21.30, wstęp wolny

Piąta edycja wydarzenia organizowanego latem przez Miejskie Centrum Kultury, czyli seans filmowy w plenerze. Na ekranie pojawi się kultowy film z 1984 roku pt. „Pogromcy duchów”.

 

SOBOTA (14 lipca)

Wehikuł Czasu - Jak Bydgoszcz budowano? - Stary Tramwaj (ul. Długa 43), godz. 10.00–10.45, 11.00–11.45, 12:00–12:45, wstęp 2 zł (zapisy w Starym Tramwaju, obowiązuje kolejność zgłoszeń, każdorazowo zapraszamy 10 osób)

Tematem warsztatów będą najbardziej charakterystyczne budowle naszego miasta. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę bydgoskiego budowniczego lub inżyniera, tworząc przestrzenne projekty architektoniczne.

Djembe na salonach IX – Pałac w Ostromecku (Oranżeria), godz. 12.00 i 13.45, wstęp wolny

Bezpłatne warsztaty gry na zachodnioafrykańskich bębnach djembe i dun-dun. Warsztaty odbędą się w dwóch półtoragodzinnych turach. Są to zajęcia dla osób początkujących, od 10. roku życia. Organizatorzy zapewniają instrumenty, dlatego chętni proszeni są o zapisy: szucik10@gmail.com. Natomiast osoby z własnymi bębnami mogą przyjść bez zapisów. Warsztaty poprowadzi Piotr Schutta.

Lato z Zumba Fitness – Wyspa Młyńska, godz. 14.30, wstęp wolny

Druga edycja „Lato z Zumba Fitness w Bydgoszczy”. Treningi dla dzieci i dorosłych poprowadzą m.in. Angelika Sober (Piła), Izabela Kin (Gorzów Wlkp.), Michał Kurpet (Warszawa) oraz Paweł Paczyński (Bydgoszcz). O godz. 14.30 - Zumba Kids, a o 16.00 - Maraton Zumba Fitness. Treningom towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji.

 

NIEDZIELA (15 lipca)

Muzyczne Tarasy – Pałac w Ostromecku (taras Pałacu Nowego), godz. 16.00, wstęp wolny

W wakacyjne niedziele w Ostromecku odbywają się koncerty z muzyką z różnych epok. W tym tygodniu wystąpią Marta Ustyniak & Adam Zaremba oraz Artur Pilch (pianista).

Przystań Teatr – amfiteatr przy Spichrzach (ul. Mostowa), godz. 17.00, wstęp wolny

Jest to cykl plenerowych spektakli dla dzieci organizowanych przez MCK w Bydgoszczy. W tę niedzielę wystąpi Teatr Porywacze Ciał z przedstawieniem „O kocie, który słuchał śpiewu słowika”. Spektakl powstał z inspiracji baśnią Andersena „Słowik”, jednakże w tym spektaklu głównym bohaterem jest rozpieszczony Kot cesarza oraz prześladowane przez niego Myszki – Nosia i Ząbek. Śpiew słowika powoduje, że każdy, kto go usłyszy, zmienia się nie do poznania i otwiera swoje serce. Scenariusz i reżyseria - Katarzyna Pawłowska.

Rzeka Muzyki – amfiteatr przy Operze Nova, godz. 19.00, wstęp wolny

Tradycyjnie w każdą letnią niedzielę na scenie nad Brdą odbywają się koncerty. W tym tygodniu wystąpi Kraków Street Band. To formacja, która stała się muzyczną wizytówką polskiej sceny blues - jazzowej. Tworzą ją profesjonalni muzycy, działający na co dzień w ramach innych projektów muzycznych, ale znajdują czas na wspólne koncertowanie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor