Wydarzenia 20 maj 13:53 | Redaktor
„Light graffiti”: warsztaty multimedialne dla dzieci

fot. KPCK w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Cetrum Kultury zaprasza do udziału w warsztatach dla dzieci w wieku 5-12 lat prowadzonych w grupach do 10 osób. Godzinne warsztaty odbędą się we wtorek (21 maja) o godz. 17.30.

Zajęcia te wykorzystują naturalną dziecięcą ciekawość i skłonność do intuicyjnego wyrażania siebie poprzez ruch, która jest też motorem aktywności artystycznej. Projekt pokazuje możliwości płynące z zastosowania nowych technik tworzenia na żywo różnorodnych, barwnych obrazów i dźwięków, co jest jednocześnie okazją do wspaniałej zabawy.

Uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch formach warsztatów. Pierwszą z nich jest instalacja, w której interakcja pomiędzy uczestnikiem a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki „light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo, obrazy powstają więc pod wpływem ruchu. Program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów na żywo. Drugą natomiast instalacja interaktywna integrująca ruch uczestnika z dźwiękiem, w której ruch ten jest filmowany i przekazywany do komputera. Komputer zamienia współrzędne przemieszczającego się̨ ciała w dźwięk. W ten sposób uczestnik używając jedynie ruchu swojego ciała może intuicyjnie i bez teoretycznego przygotowania kształtować swój dźwiękowy performance.

Warsztaty poprowadzą Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.

Zajęcia odbędą się w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wstęp 10 zł – bilety od 19 kwietnia do nabycia w siedzibie KPCK oraz na www.biletyna.pl.

Brak już wolnych miejsc w grupie pierwszej o godz. 16.00.

Źródło: KPCK w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor