Wydarzenia 3 sty 2019 | Redaktor
Mała książka, wielki człowiek [WIDEO]

Kadr ze spotu promocyjnego akcji

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy dołączyła do akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

„Zapisz dziecko do biblioteki, a otrzyma ono książkę z pięknymi wierszami. Jako nowy czytelnik, maluch może też zbierać naklejki za każdą wypożyczoną książkę i otrzymać dyplom” – zachęca Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

„Mała książka – wielki człowiek” to pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii ”. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dla rodziców organizatorzy przygotowali też broszurę informacyjną „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Przypomina ona o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Więcej o akcji na wielki-czlowiek.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor