Wydarzenia 6 lut 2019 | Redaktor
Miasto ogłasza przetarg na Rzekę Muzyki

fot. Anna Kopeć

Do 1 marca oferty mogą nadsyłać impresariaty chętne na organizację letnich koncertów nad Brdą. Na tegoroczną Rzekę Muzyki miasto zarezerwowało ok. 370 tys. złotych.

Trwa przetarg na cykl ,,Rzeka Muzyki 2019”. Miasto zaplanowało osiem koncertów, cztery w niedziele lipca i cztery w niedziele sierpnia, wśród których pierwszy i ostatni mają poszczycić się udziałem gwiazdy – gościa specjalnego.

Widowisko będzie odbywać się w godzinach wieczornych, od 19.00 do 20.30. Na scenie amifiteatru przy Operze Nova nie będzie mógł jednak pojawić się żaden z artystów, którzy w Rzece Muzyki brali udział w ciągu ostatnich czterech lat.

W myśl zamówienia, nie może zabraknąć udziału bydgoskich młodych talentów – stypendystów prezydenta Bydgoszczy lub studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy czy Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Na otwarcie rok temu zagrał Raz, Dwa, Trzy/ak

Oferta przedstawiona w ratuszu musi zawierać scenariusz – wraz z konkretnymi nazwiskami artystów – i wycenę przedsięwzięcia. Cena stanowi 40 proc. wartości oferty, scenariusz – 60.

Do zadań wykonawcy należeć będzie też promocja koncertów, m.in. pozyskanie przynajmniej dwóch ogólnopolskich patronów medialnych. Na realizację koncertów miasto planuje przeznaczyć nie więcej niż 370 tys. złotych.

Oferty można składać do 1 marca 2019 r. do godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, w Biurze Działu Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą (ul. Jezuicka 1, 85–102 Bydgoszcz, pokój 106A).

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wydarzenie będzie ogólnodostępne i bezpłatne, można spodziewać się różnorodnych gatunków muzycznych, zaczynając od muzyki klasycznej poprzez jazz, kończąc na muzyce popularnej. Rzeka Muzyki odbędzie się w Bydgoszczy po raz szósty.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor