Wydarzenia 12 kwi 2019 | Redaktor
Mieszkańcy województwa odznaczeni z okazji stulecia niepodległości [LISTA]

fot. K-PUW

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się dziś uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości 21. mieszkańcom kujawsko-pomorskiego.

Uroczystego aktu dekoracji w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy dokonał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Błażej Spychalski. W wydarzeniu wzięli również udział doradca Prezydenta RP Mariusz Rusiecki oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Szczególny medal, który państwo otrzymaliście jest ustanowiony właśnie dla tych, którzy swoją postawą, swoim życiem i osiągnięciami czynią Polskę lepszą, robiąc wszystko, aby nasz kraj rozwijał się coraz lepiej - mówił minister Błażej Spychalski.

Wyrazy podziękowania za służbę Ojczyźnie wyraził wojewoda: - Dziękuję Państwu za to, że w trudnych czasach naszej historii wykazywaliście się odpowiedzialnością i odwagą. Dziękujemy Wam dzisiaj za to, że możemy żyć w wolnym i niepodległym państwie. Naszym zadaniem jest pamiętanie o bohaterach, wspominanie ich i krzewienie tej pamięci w młodym pokoleniu

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem państwowym, przyznawany od 2018 roku na wniosek Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów. Medal jest nadawany żyjącym obywatelom polskim w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2021.

Źródło: K-PUW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor