Wydarzenia 12 cze 14:41 | kd
Mikołajczak do Wenderlicha: Przestań tupać nóżkami. Kolejny spór pomiędzy radnymi

mat. ilustracyjny/ fot. Anna Kopeć

Radni Miasta Bydgoszczy przyzwyczaili nas już do tego, że po oficjalnym zakończeniu sesji lub posiedzeń komisji przenoszą dalszy spór na łamy mediów społecznościowych. Nie szczędzą tam sobie ostrych słów.

Tym razem spór dotyczy absolutorium i prac Komisji Rewizyjnej. Jarosław Wenderlich pisał o "upadku samorządności w bydgoskim Ratuszu". Jest to wg. radnego związane z głosowaniem nad absolutorium w momencie kiedy Zespół ds. zamówień publicznych, którym kieruje Wenderlich nie zakończył jeszcze swoich prac.

- W urągającym wszystkim zasadom przegłosowanym wniosku znalazły się stwierdzenia poświadczające nieprawdę, w tym, że Komisja zbadała postępowania przetargowe (przy czym jedno z postępowań to nie był przetarg, tylko zamówienie z wolnej ręki), co nie miało miejsca ponieważ Zespół, któremu przewodniczę nie zakończył prac. Odmówiłem poświadczenia nieprawdy - tłumaczył Jarosław Wenderlich.

W kontrze do tych słów radny Mikołajczak zarzucił Wenderlichowi kłamstwo:

- Nie kłam, tylko weź się do pracy. I przestań tupać nóżkami, że w wyniku błędu księgowego, dostawałeś 20 zł diety radnego mniej. Kłamstwa już wylałeś, możesz wracać na grilla, którego zapewne musiałeś przerwać, aby godzinę popracować dla mieszkańców - napisał Jakub Mikołajczak.

Do całej sytuacji odniósł się również radny Robert Langowski:

- Większość obecnych radnych zauważyła, że Pan Przewodniczący był mało kontaktowy przy prowadzeniu obrad. Raz podczas dyskusji pisał smsy ,raz przekrzykiwał innych a za chwilę tak prowadził głosowanie, że nie wiedział sam kto i jak zagłosował. Pan radny jest wyraźnie zagubiony w czasoprzestrzeni pomiędzy ministerialnymi gabinetami Warszawy, wytycznymi partyjnymi a wspomaganiem Andrzeja Dudy na wiecach w Solcu Kujawskim. Panie radny, jeśli w nawale stanowisk i funkcji nie daje Pan rady przewodniczyć Komisji Rewizyjnej, ,,ustąp Pan" ze stanowiska, ,,wstydu oszczędź" - zakończył Robert Langowski.

Wenderlich poinformował również, że kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej zostało zwołane na 23 czerwca.

 

Inf. fb/Wenderlich/Mikołajczak/Langowski

kd Autor