Wydarzenia 17 cze 19:11 | Redaktor
Militarne atrakcje. Festyn z okazji 15-lecia 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej

fot. Anna Kopeć, zdjęcie ilustracyjne

Wielkie obchody z okazji 15-lecia powstania 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego odbędą się 18 czerwca. Zaplanowano m.in. miasteczko misyjne, pokazy sprzętu wojskowego i strefę rekreacji.

Część obchodów dostępna jest tylko dla obecnych i byłych żołnierzy, pracowników Brygady i ich rodzin - dotyczy to m.in. uroczystej Mszy św. na terenie kompleksu wojskowego, wystawy pt. „15 lat 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej” i uroczystego apelu z wręczeniem medali i wyróżnień. 

Od godz. 11.00 rozpocznie się jednak piknik wojskowy na bydgoskich Jachcicach, na terenie strzelnicy garnizonowej (ul. Rynkowska 9), ze wstępem bez ograniczeń. Dla mieszkańców miasta i regionu przewidziano moc atrakcji m.in. miasteczko misyjne, pokaz dynamiczny, który pokaże działania żołnierzy w akcji, pokaz statyczny sprzętu wojskowego, pokaz dynamiczny sprzętu logistycznego. Dostępna dla uczestników będzie także strefa rekreacji i zabaw oraz strefa promocji. Ponadto będzie można zobaczyć występy na scenie oraz posmakować żołnierskiego poczęstunku. Piknik zakończy się o godz.17.00. Wszystkie atrakcje tego dnia są bezpłatne.

Źródło: 1blog.wp.mil.pl

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor