Wydarzenia 1 maj 10:04 | Redaktor
Można rozpocząć budowę basenu na Tatrzańskim. Jest umowa [WIDEO]

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Nowoczesny, bogato wyposażony basen powstanie na Osiedlu Tatrzańskim – we wtorek (30 kwietnia) podpisano umowę na jego budowę. Park wodny przy Szkole Podstawowej nr 67 kosztować będzie blisko 33 mln zł. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W podpisaniu umowy na budowę basenu i towarzyszącej temu konferencji prasowej wzięli udział prezydent Rafał Bruski, jego zastępca Michał Sztybel, przedstawiciele firmy Strabag – wykonawcy odpowiedzialnego za budowę nowego obiektu, dyrekcja SP nr 67 wraz z uczniami, bydgoscy radni oraz Jan Kwiatoń, przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon.

- Dzień, w którym podpisujemy umowę na realizację nowej inwestycji to zawsze dobry dzień dla Bydgoszczy – mówi Rafał Bruski, prezydent miasta. – Szczególnie, jeśli chodzi o inwestycję, która była długo oczekiwana przez mieszkańców. Świadczy o tym wynik głosowania w konsultacjach społecznych dotyczących budowy basenów – to w Fordonie oddano największą ilość głosów.  To zaangażowanie mieszkańców przekłada się właśnie na budowę nowego, bardzo nowoczesnego i bogato wyposażonego obiektu.

Przypomnijmy, że w głosowaniu mieszkańców dotyczącym kolejności budowy basenów na dużych osiedlach w Bydgoszczy, pływalnia na Osiedlu Tatrzańskim zdobyła aż 15 tys. głosów wyprzedzając tym samym budowę basenu na Miedzyniu i Osiedlu Leśnym. Te dwa baseny będą budowane w następnej kolejności, po zakończeniu inwestycji przy SP nr 67.

Materiał UMB

Basen przy ul.  Kromera będzie dużym 3-kondygnacyjnym obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze sanitarne z przebieralniami i natryskami, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Przetarg na to zadanie ogłoszony został latem ubiegłego roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag. Oceniano cenę, długość gwarancji i doświadczenie kierownika budowy.  Przekazanie placu budowy nastąpi w środę 8 maja. Wstępnie zakłada się, że prace budowlane potrwają około 1,5 roku. Inwestycja pochłonie 32,8 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor