Wydarzenia 29 mar 17:15 | Krzysztof Drozdowski
Muzeum Wojsk Lądowych zaprasza na spacer. Na razie wirtualnie

fot. MWL

Wirtualne spacery oraz zwiedzanie muzeów stają się coraz popularniejsze. Wszystko za sprawą koronawirusa.

Ze swoją ofertą wirtualnego zwiedzania wyszło bydgoskie Muzeum Wojsk Lądowych. To jedyna placówka tego typu w Polsce. Wirtualne spacery są możliwe dzięki platformie Google.

Wirtualny spacer po Muzeum Wojsk Lądowych

- To taki program który jest dostępny na naszej stronie, pozwala on zwiedzać muzeum wirtualnie. Ponadto raz w tygodniu będziemy publikować jakieś ciekawostki muzealne oraz dane o eksponatach. Robi to już zresztą bardzo fajnie Muzeum Artylerii [w Toruniu], a to nasz odział  - mówił nam Wojciech Bartoszek, Dyrektor Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

- Obecnie w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy znajduje się wystawa czasowa „Witamy Orła Białego…” Można na niej obejrzeć wielkoformatowe fotografie, prezentujące wkroczenie Wojska Polskiego do Bydgoszczy 20 stycznia 1920 r., jak również przyjazd gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego do miasta nad Brdą i defiladę wojskową na ul. Gdańskiej w dniu 22 stycznia 1920 r. Oprócz tego dostępna jest wystawa stała „Od Cedyni do Karbali” ukazująca dzieje polskich wojsk lądowych od czasów najdawniejszych do współczesności. Zgromadzono na niej liczne, bardzo cenne eksponaty, m.in. karabin przeciwpancerny wz. 35, czy też pistolet maszynowy „Mors”. Na terenie wokół muzeum, prezentowana jest także bogata kolekcja sprzętu artyleryjskiego, czołg T-34/85 i T-72, 122 mm haubica samobieżna 2S1 „Gwoździk,” wyrzutnia rakiet przeciwlotniczych S-75 i rakieta balistyczna R-17 „Scud” - opowiedział nam o wystawach dr hab. Łukasz Nadolski.

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.