Wydarzenia 27 wrz 2018 | Redaktor
Nowe kierunki lotów? Ma być więcej pieniędzy na połączenia lotnicze

materiał ilustracyjny / fot. Pixabay

Samorząd województwa, miasto Bydgoszcz oraz miasto Toruń będą wspólnie finansować działania promocyjne poprzez międzynarodowe połączenia lotnicze w latach 2019-2020. Wsparcie będzie wynosiło 1,7 mln zł rocznie.

Na wczorajszej (26 września) sesji Rady Miasta radni zaakceptowali projekt porozumienia z samorządem województwa oraz miastem Toruń w sprawie współfinansowania działań promocyjnych poprzez międzynarodowe połączenia lotnicze w latach 2019-2020.

Zawarcie porozumienia umożliwia województwu kujawsko-pomorskiemu przeprowadzenie postępowania o zamówienie publiczne w imieniu własnym, miasta Bydgoszczy oraz miasta Toruń na wspólne działania promocyjne w związku ze zwiększeniem międzynarodowych połączeń lotniczych realizowanych z Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Dzięki temu na rozkładzie lotów z Bydgoszczy mogą pojawić się nowe europejskie miasta. Ma to się przyczynić do zwiększenia ruchu turystycznego w naszym mieście.

Uchwała wymaga zaplanowania wydatków na realizację tego przedsięwzięcia. Łączna kwota to 3,4 mln zł, czyli po 1,7 mln zł w każdym roku.

W ubiegłym miesiącu z bydgoskiego lotniska skorzystało 47936 podróżnych, czyli o 43,5 proc. więcej niż w sierpniu 2017 roku (wtedy z lotniska skorzystało 33414 pasażerów). To najlepszy miesiąc w historii portu i jednocześnie dziesiąty z rzędu, kiedy odnotowano duże wzrosty w liczbie odprawionych pasażerów. Rekordowa była również liczba operacji lotniczych, których w sierpniu odbyło się 1023.

W sierpniu z bydgoskiego lotniska zaczęły latać samoloty PLL LOT do Kijowa. To drugie połączenie z Bydgoszczy na Ukrainę – rok temu uruchomiono loty do Lwowa. Ze względu na duże zainteresowanie lotami w tym kierunku, od końca października loty do Kijowa rozpocznie również Ryanair. Natomiast od 1 kwietnia 2019 roku irlandzkie linie lotnicze rozpoczną loty do Szkocji na lotnisko Glasgow-Prestwick. Bilety są już w sprzedaży.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor