Aktualności 12 wrz 19:00 | Redaktor
Nowy budynek sądu zwiedzimy, a studenci udzielą porad prawnych

fot. zp

Drzwi otwarte w nowo powstałym budynku sądu, a także działania edukacyjne i pomoc prawna dla mieszkańców – propozycje Sądu Okręgowego przedstawiono w czwartek (12 września) na spotkaniu z mediami.

Nowa siedziba sądu przy ulicy Nowy Rynek 12 zostanie oficjalnie otwarta 20 września. Swoją pracę przeniosły tam już niektóre oddziały Sądu Okręgowego. Ma to przyczynić się do zwiększenia wygody korzystania z usług sądu przez mieszkańców, ale też poprawić warunki pracy wymiaru sprawiedliwości.

– Jest to przejaw tego, że jako Sąd Okręgowy czujemy się integralną częścią środowiska miasta i regionu – podkreślał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Włodzimierz Hilla. - To jeden z licznych elementów świadczących o tym, że na różnych płaszczyznach staramy się otwierać na ludzi i utrzymywać komunikację ze społeczeństwem.

Podczas uroczystości oprócz oficjalnego otwarcia odbędą się również wykłady tematyczne, a także zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona pierwszemu prezesowi Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Zenonowi Frydrychowiczowi. W ramach uroczystości zaplanowano „drzwi otwarte”, które umożliwią zainteresowanym zapoznanie się z nowym budynkiem sądu.

Sąd Okręgowy zacieśnił również współpracę z Kuratorium Oświaty, w ramach której mają odbywać się prelekcje i lekcje przybliżające dzieciom i młodzieży funkcjonowanie instytucji prawnych. Będą też przybliżać rozwiązywanie konfliktu poprzez niepopularne jeszcze wśród społeczeństwa mediacje, mające być korzystną alternatywą dla sporów sądowych.

Planowane jest również umożliwienie korzystania z darmowych porad prawnych udzielanych przez studentów prawa.

Zofia Płachta

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor