Wydarzenia 30 maj 2018 | Redaktor

Wojewoda ogłosi nowy przetarg na egzekucję tartaku z posesji przy ul. Ujejskiego 44. Egzekucja w planowanym terminie nie doszła do skutku, bo w pożarze spłonął sprzęt firmy, która miała oczyścić teren.

Oświadczenie Jarosława Jakubowskiego, Doradcy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:
 
Dnia 25 maja 2018 r. została rozwiązana umowa z wykonawcą usługi załadunku, transportu i rozładunku urządzeń oraz materiałów będących na wyposażeniu tartaku.
W związku z powyższym nie doszła do skutku planowana na dzień 28 maja 2018 r. egzekucja.
Zgodnie z przepisami ustawy „Prawo zamówień publicznych” sytuacja taka spowodowała konieczność ogłoszenia kolejnego przetargu nieograniczonego na wyłonienie wykonawcy usługi dotyczącej załadunku, transportu i rozładunku urządzeń oraz materiałów  będących na wyposażeniu tartaku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja do przeprowadzenia przetargu. Ogłoszenie przetargu nastąpi najprawdopodobniej do końca kolejnego tygodnia. Czas na składanie ofert wynosi 7 dni, jeżeli wpłyną oferty zostaną otwarte ośmego dnia po ogłoszeniu przetargu.
W przypadku braku ofert możliwe będzie zastosowanie procedury wyboru oferty z tzw. wolnej ręki lub ogłoszenie kolejnego przetargu.
 
Tymczasem Krzysztof Pietrzak poinformował dziś na Facebooku, że składa doniesienie o możliowści popełnienia przestępstwa. Napisał:
 
„Urzędnik to też człowiek i prawa powinien przestrzegać. Ja z kolei to nie wycieraczka, ani nalepka na piwo. Udostępniam, jak zawsze grając w otwarte karty, doniesienie, które złożyliśmy do Prokuratury. Wykropkowałem tylko nazwisko tej gwiazdy, która w necie wszystkich obraża. Im więcej będzie obrażał tym więcej Jemu Prokurator dowali. Wykropkowałem też sekwencję o tym dlaczego Bruski przegra wybory. Idę na rękę sztabowcom Bruskiego ale aż tak bardzo się nie lubimy...”
 
Doniesienie publikujemy w całości
 
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor