Wydarzenia 28 sie 19:39 | Redaktor
PiS zarejestrował kandydatów [WYBORY 2019]

fot. Anna Kopeć

Pierwsi złożyliśmy dokumenty do rejestracji – powiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos w środę (28 sierpnia) na konferencji pod bydgoską siedzibą komisji wyborczej.

fot. Anna Kopeć

Poseł Latos przedstawił jeszcze raz całą listę 24 kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu z okręgu numer 4.

 1. Tomasz Latos
 2. Łukasz Schreiber
 3. Piotr Król
 4. Bartosz Kownacki
 5. Ewa Kozanecka
 6. Marek Witkowski
 7. Marcin Wroński
 8. Ireneusz Stachowiak
 9. Jerzy Kowalik
 10. Michał Krzemkowski
 11. Grażyna Szabelska
 12. Anna Falkowska
 13. Tomasz Szamocki
 14. Jolanta Kołodziej
 15. Elżbieta Gogola
 16. Krzysztof Napieralski
 17. Stanisława Kuffel
 18. Kamila Jabłońska
 19. Antoni Lewandowski
 20. Paulina Wenderlich
 21. Danuta Pilarska
 22. Żaneta Śrubkowska
 23. Maria Warda
 24. Dariusz Ciesielczyk

Do Senatu kandydują:

okręg nr 9 (pow. tuchoski, bydgoski, świecki, miasto Bydgoszcz)

 • Helena Czakowska, rektor K-PSW

okręg 10 (pow. inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński)

 • Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski

- Zaczynamy od przytupu, bo od dobrej wiadomości o decyzji w sprawie budowy kampusu Akademii Muzycznej - mówił poseł Latos.

fot. Anna Kopeć

- Będziemy odwiedzać sołectwa, gminy, powiaty, miasta – mówiła poseł Ewa Kozanecka. – Mam nadzieje, że dotrzemy do wszystkich mieszkańców z naszym programem, propozycjami. Będziemy mówić co już zostało zrobione i co zamierzamy zrobić. Będziemy przekonywać, żeby iść na wybory i głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

fot. Anna Kopeć

- Te wybory to odpowiedź na dwa pytania. Czy żyje się nam lepiej niż cztery lata temu? Mam nadzieję, że większość Polaków odpowie pozytywnie na to pytanie – mówił Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa rady Ministrów.. – Druga sprawa to kwestia tego, jak udało się wspierać region i Bydgoszcz w ciągu tych minionych czterech lat. I tutaj też nie mamy się czego wstydzić. Śmiem twierdzić, że osiągnęliśmy więcej niż to można było zakładać.

Wymieniał środki na Akademię Muzyczną, sport, służbę zdrowia i program infrastrukturalny w regionie.

fot. Anna Kopeć

- Warto pamiętać, że Bydgoszczą i sejmikiem wojewódzkim rządzi Platforma Obywatelska – mówił poseł Piotr Król. – Chcemy, żeby oferta kandydatów Prawa I Sprawiedliwości równoważyła, to co nieudolnego i złego dzieje się dla Bydgoszczy w sejmiku i ratuszu.

Poseł Król wyraził nadzieję, że Prawu i Sprawiedliwości uda się powiększyć liczbę posłów (w okręgu 4 w 2015 PiS zdobyło pięć mandatów – przyp. red) i odbić Senat.

fot. Anna Kopeć

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił dobrą współpracę administracji rządowej z samorządowej. – Program Prawa i Sprawiedliwości zrealizowaliśmy w 100 procentach, a nawet więcej – mówił. Wskazał na wagę programów społecznych, ale też na program budowy dróg lokalnych. Wspomniał też o pomocy rządowej po klęskach żywiołowych jakie dotknęły województwo kujawsko-pomorskie. – Tylko dla rolników zostało przekierowanych blisko pół miliarda złotych, żeby zwalczać skutki suszy – mówił. – 300 milionów złotych przekazaliśmy na pomoc po nawałnicy w 2017 roku. Do tego dochodzi skuteczne wykorzystanie środków unijnych w ramach Funduszu Solidarności.

red

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor