Wydarzenia 3 sie 00:01 | kp
Płaskorzeźba skradziona z Domu Artysty. Nietrzeźwy sprawca w rękach policji

fot. Policja

Okradziono inowrocławski Dom Artysty z płaskorzeźby. Dzieło warte około 5 tysięcy złotych było niemałych rozmiarów. Przedmiot szybko znalazł się z powrotem u właścicielki, a pijany sprawca w rękach policji.

29 lipca jeden z gości Domu Artysty przywłaszczył sobie eksponat – gipsową płaskorzeźbę o wymiarach 120 x 80 x 30 cm. Inowrocławscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, przystąpili do szukania sprawcy.

– Gdy potem przemieszczali się ul. Toruńską, zauważyli pewnego mężczyznę opartego o jakiś przedmiot, interweniowali – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Okazało się, że mężczyzna opierał się o skradzioną płaskorzeźbę. 

  fot. Policja

Złodziej był nietrzeźwy i nie potrafił wytłumaczyć policjantom w sposób jasny, jak i dlaczego doszło do kradzieży. Funkcjonariusze przekazali nieuszkodzoną płaskorzeźbę właścicielce i ustalać będą udział mężczyzny w zdarzeniu. W zależności od zebranego materiału dowodowego zależy dalszy tok sprawy oraz postawienie zarzutów. 

– W tego typu sprawach ważne jest między innymi to, by szybko udaremnić ewentualną dalszą sprzedaż dzieła sztuki. Jak wiemy, losy takich przedmiotów bywają różne. Wpadają one niekiedy w ręce wandali i są po prostu niszczone lub przepadają bezpowrotnie – przekazuje Drobniecka.

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu

kp Autor