Wydarzenia 11 lut 2018 | Redaktor
Pomoc dla Izy. Nie czekaj

Cel: 27 tysięcy złotych na lek dla Izy/pomagam.pl

Tę informacje należy powielać codziennie. Iza potrzebuje lekarstwa, które kosztuje 27 tysięcy złotych, a NFZ tych kosztów nie refunduje w leczeniu dzieci.

Ta zbiórka ma pomóc w zakupie leku (Imbruvica) Ibrutynib. To już decydujący etap walki o Izę, o Jej życie, przyszłość marzenia. Iza jest częścią duszy całej rodziny. Nie chcemy Jej stracić, a Iza nie chce odejść z tego świata. Ona jeszcze dobrze nie zaczęła swojego życia, dajmy Jej szansę!

Ten apel możemy przeczytać na stronie pomagam.pl

W poprzedni piątek Iza Słabeńska - 12-letnia bydgoszczanka, u której w maju zeszłego roku lekarze zdiagnozowali chłoniaka limfoblastycznego t-komórkowego III stopnia - została wypisana ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, gdzie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii była poddawana chemioterapii. Niestety, chemia nie przyniosła efektów i dlatego Iza wróciła do domu, w którym była pod opieką paliatywną Domu Sue Ryder.

Po tygodniu pobytu w domu jej stan się pogorszył. Po zakończeniu chemioterapii chłoniak zaczął się szybko rozrastać. Iza ma kłopoty z oddychaniem. Rodzina dziewczynki na włąsną rękę zbiera pieniądzę. Potrzebny natychmiast lek kosztuje 27 tysięcy złotych. W niedzielę (11 lutego) wieczorem na koncie było niespełna 11 tysięcy złotych.

Strona, na której trwa zbiórka.

Walka o Izę trwa już od wielu miesięcy. W grudniu uczniowie bydgoskiego III LO z myślą o chorej dziewczynce zorganizowali II Mikołajkowy Bieg Charytatywny. W wydarzeniu wzięło udział 500 osób.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor