Wydarzenia 14 maj 2019 | Redaktor
„Porażeni pracą”: studenci organizują targi dla przyszłych elektryków i elektroników

materiały Koła Naukowego SEP przy UTP

Studenci i uczniowie szkół średnich, którzy myślą o pracy związanej z elektryką, elektroniką, automatyką bądź odnawialnymi źródłami energii, mogą spotkać się z przedstawicielami tych branż w przyszły wtorek (21 maja). Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbędzie się wydarzenie „Porażeni pracą. Panel pracodawców”.

– Wiele badań wykazuje, że coraz trudniejsze staje się pozyskanie pracowników. Na północy kraju ten problem dotyczy zwłaszcza inżynierów – tłumaczą organizatorzy wydarzenia, członkowie Studenckiego Koła Naukowego SEP przy UTP, będącego częścią Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

W ten sposób chcą pomoc przyszłym inżynierom w postawieniu pierwszych kroków na rynku pracy. We wtorek (21 maja) na uczelni będzie można spotkać się przedsiębiorstwami z branży. W programie targi pracy, panel dyskusyjny z okazją do zadawania pytań przedstawicielom firm, oraz warsztaty i szkolenia o tematyce technicznej i z zakresu umiejętności miękkich.

Partnerami wydarzenia są: Canpack, Enea, Finder, NMG, Orlen Serwis, PGE Energia Ciepła, Pro Vento Energia, PSE, Sonel, Tele-fonika Kable.

Początek o godz. 9.00 w Auditorium Novum UTP (ul. Kaliskiego 7). Wydarzenie potrwa do 15.00.

Więcej informacji można znaleźć na https://www.facebook.com/sep.utp.pp/

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor