Wydarzenia 30 gru 2017 | Redaktor
 Pożegnanie Patrycji Makowskiej

Uroczystości pogrzebowe poprzedziła modlitwa różańcowa w kaplicy na cmentarzu przy ul. kardynała Stefana Wyszyńskiego/fot. Anna Kopeć

Rzesze bydgoszczan wzięły udział w ceremonii pogrzebowej Patrycji Makowskiej. 20-letnia zawodniczka Klubu Strzeleckiego CWZS Zawisza Bydgoszcz i studentka UKW zginęła w wypadku samochodowym dzień przed wigilią Bożego Narodzenia.

Do wypadku doszło pod Bydgoszczą w miejscowości Wypaleniska. Samochód, w którym Patrycja była pasażerką, wypadł z trasy na łuku drogi i uderzył w drzewo. Mimo reanimacji, ratownikom nie udało się ocalić dziewczyny.

Patrycja studiowała na drugim roku wojskoznawstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Trenowała strzelectwo. Była utalentowaną zawodniczką Klubu Strzeleckiego CWZS Zawisza Bydgoszcz. W lipcu stała na podium mistrzostw Polski we Wrocławiu. Od lat reprezentowała barwy narodowe w kadrze Polski. Z sukcesami występowała na arenie krajowej i w imprezach międzynarodowych. - W naszej pamięci pozostanie jako osoba zawsze uśmiechnięta, serdeczna i pełna optymizmu. Była ambitna, zadziorna, stawiała na swoim, co pozwalało Jej osiągać tak liczne sukcesy – wspominali Patrycję działacze bydgoskiego klubu.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się 30 grudnia w Bydgoszczy. Patrycję pożegnały rzesze bydgoszczan. Niech spoczywa w pokoju!

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor