Wydarzenia 14 lip 21:33 | Redaktor

Przedstawiciele PKP PLK SA, Straży Ochrony Kolei oraz Policji wzięli udział w akcji prewencyjno-edukacyjnej w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie kierowców o prawidłowym zachowaniu podczas przekraczania przejazdów kolejowych.

W piątek (12 lipca) działania odbyły się w godzinach 8.00-10.00 przy przejeździe kolejowym na ulicy Łabiszyńskiej w podbydgoskiej Brzozie. Tam organizatorzy wręczali ulotki, a funkcjonariusze przypominali uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.

Do działań wykorzystano Mobilne Centrum Monitoringu, które okiem kamery obserwowało zachowanie kierowców na przejeździe kolejowym. Natomiast przy dworcu PKP policjanci bydgoskiego ruchu drogowego kontrolowali tych, którzy wpadli w „oko” kamery, gdy niestosowali się do znaków i sygnalizacji świetlnej.

Policja przypomina, że projekt ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców jest brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami bądź też ich ominięcie (tzw. jazda slalomem).

Działania zaplanowane są na każdy piątek lipca i sierpnia w wybranych miejscach na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. 

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor