Wydarzenia 7 sie 2018 | Redaktor
Rekordowy miesiąc na bydgoskim lotnisku

Pierwszy lot do Kijowa / fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Od początku roku trwa dobra passa Portu Lotniczego Bydgoszcz. W lipcu obsłużył ponad 33 proc. więcej pasażerów niż rok temu w tym samym czasie. Tym samym jest to najlepszy miesiąc w historii bydgoskiego lotniska.

Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył w lipcu 46 015 pasażerów podczas 922 operacji lotniczych. W porównaniu do zeszłego roku, ta liczba wzrosła o 33,3 proc. Dla lotniska to najlepszy wynik w historii. Co więcej, to już dziewiąty miesiąc z kolei, w którym port odnotowuje wzrosty. Od początku roku z bydgoskiego lotniska skorzystało ponad 25 proc. więcej podróżnych. Stały wzrost liczby odprawianych pasażerów przekłada się również na konieczność kontynuowania zmian w infrastrukturze lotniska.

- Prowadzone przez nas rozmowy handlowe z przewoźnikami to proces długofalowy, którego efektem są obecne wyniki portu - mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. - Wprowadzone przez nas zmiany, polegające między innymi na przeniesieniu kontroli bezpieczeństwa na piętro terminala, pozwoliły usprawnić proces odprawy i podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi pasażerów odlatujących z naszego lotniska. Liczę, że kolejne miesiące również przyniosą powody do zadowolenia dla pasażerów.

W miniony piątek (3 sierpnia) o godz. 5.10 odleciał pierwszy samolot do Kijowa (lotnisko Kijowo-Żulany IEV). Podróże do stolicy Ukrainy odbywają się w każdy poniedziałek i piątek. W te same (tylko o wcześniejszej godzinie – 3.10) latają również samoloty do Lwowa. Od 31 października do lotów na Ukrainę dołączy Ryanair, oferując połączenie do Kijowa-Boryspolu (KBP). Tym sposobem komunikacja ze stolicą Ukrainy możliwa będzie cztery razy w tygodniu.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor