Wydarzenia 24 kwi 2018 | Redaktor
Rozpoczynają się remonty ulic

Ul. 11 listopada/fot. bw

W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się buspasem na Paderewskiego oraz jezdnią serwisową przy blokach wzdłuż ul. Wyszyńskiego, ul. 11 Listopada, ul. Sułkowskiego.

Tablice informacyjne zapowiadają, że prace remontowe rozpoczną się dziś (24 kwietnia). Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji publicznej podaje w komunikacie, że „w tym tygodniu przekaże place budów w ramach realizacji pierwszego pakietu remontów bydgoskich jezdni”.

Tegoroczne remonty zostały podzielone na trzy pakiety, tak aby nie prowadzić prac w kilkunastu punktach miasta jednocześnie. W przetargu na pierwsze remonty znalazły się ulice na osiedlach  Leśnym, Bartodziejach oraz buspas wzdłuż Paderewskiego. Prace warte około czterech milionów złotych wykona przedsiębiorstwo Kobylarnia.

Na osiedlu Leśnym najważniejszym zadaniem będą roboty przy ul. Sułkowskiego. Wiosną nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od 11 Listopada do Dwernickiego. W ten sposób zostanie dokończony proces modernizacji tej arterii, która łączy wraz z Trasą Uniwersytecka północne i południowe osiedla miasta. W poprzednich latach  na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową powstało rondo, odnowiono nawierzchnie na północnym odcinku  i przebudowano skrzyżowanie z ul. Chodkiewicza.

Z kolei podczas remontu ul. 11 Listopada odnowiona zostanie nie tylko nawierzchnia obu jezdni. Zaplanowano też budowę wyniesionego skrzyżowania z ul. Świerkową oraz wyniesienie wszystkich przejść dla pieszych. Ma to skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy.

W centrum nowa nawierzchnia ułożona zostanie natomiast na jednym z najstarszych buspasów funkcjonujących w Bydgoszczy przy ul. Paderewskiego. Ostatnim zadaniem wytypowanym w ramach pierwszego etapu odnowy nawierzchni ulic jest remont krótkiego odcinka jezdni serwisowej wzdłuż ul. Wyszyńskiego, obsługującego kilka bloków i wieżowców. Wcześniej ze środków wspólnot i spółdzielni zmodernizowany został szereg przyległych chodników, parkingów  i dróg wewnętrznych. 

ZDMiKP informuje, że „roboty brukarskie będą prowadzone w ciągu dnia, a prace związane z ułożeniem nowych nawierzchni w godzinach popołudniowych”. Z kolei pasażerów komunikacji miejskiej prosi „o zwrócenie uwagi, ponieważ w wyniku remontów zostaną przesunięte przystanki autobusowe”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor