Wydarzenia 10 sie 17:40 | Redaktor
Rzeka Muzyki Młodych. Na scenie BUSLAV

fot. buslavmusic/Facebook

W wybrane piątkowe letnie wieczory scena na Brdzie rozbrzmiewa współczesną polską muzyką. Już dzisiaj (10 sierpnia) na scenie pojawi się Buslav.

Masz talent? MDK 5 zaprasza

Wydarzenia Wczoraj 20:33

„Rzeka Muzyki Młodych” to cykl koncertów polskich artystów, którzy na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno odznaczyli się na muzycznej scenie. Występy odbywają się w wybrane letnie piątki o godz. 21.00 w amfiteatrze przy Operze Nova. Wstęp wolny.

Dzisiaj (10 sierpnia) na scenie wystąpi Buslav, polski multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Jego debiutancki krążek ukazał się w 2016 roku. W swojej muzyce balansuje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, współpracując z artystami krajowymi i zagranicznymi (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, Team Horn Section NYC). Pracował też z Anną Marią Jopek, Noviką, Maciejem Maleńczukiem czy Smolikiem. Występował również w jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w kwintecie Goryl, gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia). Buslav zagrał na płycie dubowo-reggae'owego składu Sedativa, a także należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Kolejny koncert w cyklu „Rzeka Muzyki Modych” odbędzie się 31 sierpnia. Na scenie zobaczymy Krzysztofa Zalewskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor