Wydarzenia 10 sie 2018 | Redaktor
Rzeka Muzyki Młodych. Na scenie BUSLAV

fot. buslavmusic/Facebook

W wybrane piątkowe letnie wieczory scena na Brdzie rozbrzmiewa współczesną polską muzyką. Już dzisiaj (10 sierpnia) na scenie pojawi się Buslav.

„Rzeka Muzyki Młodych” to cykl koncertów polskich artystów, którzy na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno odznaczyli się na muzycznej scenie. Występy odbywają się w wybrane letnie piątki o godz. 21.00 w amfiteatrze przy Operze Nova. Wstęp wolny.

Dzisiaj (10 sierpnia) na scenie wystąpi Buslav, polski multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Jego debiutancki krążek ukazał się w 2016 roku. W swojej muzyce balansuje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, współpracując z artystami krajowymi i zagranicznymi (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, Team Horn Section NYC). Pracował też z Anną Marią Jopek, Noviką, Maciejem Maleńczukiem czy Smolikiem. Występował również w jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w kwintecie Goryl, gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia). Buslav zagrał na płycie dubowo-reggae'owego składu Sedativa, a także należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley. W 2017 roku artysta został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku.

Kolejny koncert w cyklu „Rzeka Muzyki Modych” odbędzie się 31 sierpnia. Na scenie zobaczymy Krzysztofa Zalewskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor