Wydarzenia 6 cze 2018 | Redaktor
Seniorzy w obiektywie aparatu. MCK zaprasza na wystawę

Zbyszek Krzywkowski / fot. Paulina Komorowska

Aktywni, pełni życia i inspirujący dla młodszego pokolenia. W Miejskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć wystawę zdjęć seniorów z naszego regionu, którzy nadal żyją pełnią życia.

W piątek (8 czerwca) odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy Pauliny Komorowskiej - to rezultat projektu fotograficznego ,,Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu”. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.00 w Galerii Wspólnej (przestrzeń wystawiennicza w foyer MCK, ul. Marcinkowskiego 12 w Bydgoszczy).

Zdjęcia Pauliny Komorowskiej mają zwracać uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie. W dobie kultu młodości, autorka pokazuje ludzi dojrzałych, którzy są aktywni, ciekawi świata i mogą być inspiracją dla młodych osób. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt portretów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach zobaczymy osoby aktywne społecznie, z pasjami, zainteresowaniami, zajmujące się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem czy po prostu nadal wykonujące swoje zawody z pasją i zaangażowaniem.

Wystawa będzie czynna do 3 lipca (wtorek). Do Galerii można przyjść codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00. Wstęp wolny.

Eleonora Sobiecka-Bryndali / fot. Paulina Komorowska


Paulina Komorowska urodziła się w 1992 roku w Toruniu. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach prawo i administracja. Od 2018 roku pracuje jako aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Jest również sekretarzem Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne (TSF). Paulina Komorowska współtworzyła wystawy zbiorowe TSF: ,,Toruń wieczorny, Toruń nocny”, ,,Poezja codzienności”, ,,Torunianki”, ,,Wiślane tajemnice”. Była również kuratorką i współautorką wystawy zbiorowej TSF: ,,Kujawy i Pomorze w obiektywie”. Jej zdjęcia pokazywano trzykrotnie na wystawach pokonkursowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: ,,Wystaw się w CSW”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor