Wydarzenia 1 mar 2019 | Redaktor
Siódmy turniej ligi szachowej odbędzie się w Toruniu

fot. Anna Kopeć

Międzyszkolna Ligi Szachowa zawita tym razem do Torunia. W sobotę (2 marca) właśnie tam zaplanowano siódmy turniej rozgrywek, który odbędzie się X Liceum Ogólnokształcącym.

Międzyszkolna Liga Szachowa to cykl 10 turniejów trwających od września do czerwca. Zawody rozgrywane są w różnych miejscach, w sezonie 2018/2019 są to: SP w Łochowie, ZSB w Bydgoszczy, SP 66 w Bydgoszczy, SP w Górsku, WSG w Bydgoszczy, GCK w Białych Błotach, ZS nr 10 w Toruniu i Family Park w Bydgoszczy.

Turniej A dla zawodników od IV kategorii szachowej i turniej B dla debiutantów i zawodników z V kategorią szachową z klasyfikacją wiekową do lat 9, do lat 13 i do lat 18.

Zapisy i wszelkie informacje na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl

Sponsorem generalnym jest Eximo Project i Enea Operator.

Imprezie patronuje: Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Polski Związek Szachowy, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Powiat Bydgoski, Powiat Toruński, Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa a także posłowie na Sejm RP: Ewa Kozanecka, Piotr Król i Tomasz Lenz.

Patronat medialny objęli: Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy, Radio PIK, Tygodnik Bydgoski, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, bydgoszczdladzieci.pl, Czasopismo szachowe „MAT".

Ostatnie dwa turnieje cieszyły się ogromną frekwencją - 94 zawodników. W sobotę organizatorzy spodziewają udziału ponad 100 osób.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor