Wydarzenia 23 cze 2018 | Redaktor
„Słoneczny Patrol” codziennie zawiezie na Hel

Pierwszy Słoneczny Patrol dojeżdża do Trójmiasta/portalpasazera.pl

Pierwszy pociąg Arrivy odjechał dziś (23 czerwca) z dworca Bydgoszcz Główna na Hel.

Kolejny rok z rzędu Arriva uruchamia dodatkowe połączenia na wakacje. Od 23 czerwca z Bydgoszczy pojedziemy na Hel i do Trójmiasta. Wraca również bezpośrednie połączenie do Kościerzyny. 

Już po raz trzeci Arriva uruchamia wakacyjne połączenia z Półwyspem Helskim. Pociągi ramach oferty będą funkcjonować „Multi Plaża” będą kursować codziennie od 23 czerwca do 31 sierpnia bieżącego roku. 

Słonecznym patrolem nad morze 

Arriva proponuje trzy trasy. Podstawą oferty jest pociąg „Słoneczny Patrol”, który codziennie będzie kursował z Bydgoszczy na Hel i z powrotem, przez Tczew, Gdańsk, Gdynię i Władysławowo. Uzupełnieniem wakacyjnego rozkładu są pociągi „Leżak” i „Parawan”, które codziennie będą przewozić pasażerów pomiędzy Władysławowem a Helem, co ma zaoszczędzić podróżnym stania w korkach na Półwyspie Helskim. 

Pociąg na Hel z dworca Bydgoszcz Główna będzie wyruszał codziennie o godz. 7.21, na miejsce dotrze o godz. 11.15. Z Helu odjedzie o godz. 17.54, do Bydgoszczy wróci o godz. 21.46. Podróż będzie odbywać się nowoczesnymi, klimatyzowanymi pociągami, które mogą poruszać się z prędkością 120 km/h. 

Tanie podróżowanie 

W pociągach „Multi Plaża” obowiązują ulgi ustawowe oraz dodatkowe promocyjne oferty, zniżki na bilety powrotne i przejazdy rodzinne. Dodatkowo każda osoba, która zakupi bilet w ofercie, będzie mogła skorzystać ze zniżek w „Klubie rabatowym Arriva”. Klub rabatowy daje możliwość tańszego wypoczynku na Półwyspie Helskim. Przygotowano szereg propozycji aktywnego spędzania czasu za niższą cenę, m.in. lunapark, wypożyczalnia rowerów czy wejścia do muzeów. Ulotkę „Klubu rabatowego Arriva” z wykazem zniżek otrzymuje się w chwili zakupu biletu w kasie biletowej Arriva lub bezpośrednio w pociągu. Osoby, które kupią bilet w kasie biletowe Przewozów Regionalnych lub przez system internetowy, będą mogły odebrać ulotkę u konduktorów w pociągu. 

W pociągach w ofercie „Multi Plaża” nie będą honorowane bilety oraz oferty innych przewoźników, w tym bilety turystyczne. Promocje nie łączą się ze sobą a bilety dostępne w ofercie nie łączą się z pozostałymi biletami wykraczającymi poza relację Bydgoszcz – Hel. W pociągach obowiązuje zakaz przewozu rowerów. 

Bilet kupimy, nie ruszając się z plaży 

Bilety na przejazd pociągami w ofercie „Multi Plaża” można nabyć na stronie internetowej www.arriva. pl, w kasach biletowych Arriva, bezpośrednio w pociągu u konduktora, a także w kasach spółki Przewozy Regionalne i aplikacjach mobilnych „Arriva Rail” i „SkyCash”. Dodatkową sprzedaż będą prowadzić mobilni, specjalnie oznaczeni sprzedawcy Arriva obecni we Władysławowie i Helu. Będzie można ich spotkać m.in. na plaży i na terenie miasta – w centrum oraz w pobliżu dworca.

Sprzedaż biletów w kanałach Arriva oraz w „SkyCash” jest dostępna od 10 czerwca, a w kasach Przewozów Regionalnych rozpocznie się 23 czerwca. 

Ponownie do serca Kaszub 

Po kilku latach przerwy wracają połączenia pasażerskie na trasie Czersk–Kościerzyna. To efekt współpracy pomorskich samorządów oraz przewoźnika Arriva. Pasażerowie pojadą bezpośrednio z Bydgoszczy do Kościerzyny przez Czersk, Karsin i Olpuch. Stamtąd będzie można dojechać do Gdańska i Gdyni skomunikowanymi pociągami spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. 

Pociągi będą kursował y w każdy weekend od 23 czerwca do 1 września br. Dla połączenia będzie obowiązywać taryfa Regio (dla odcinka Czersk– Kościerzyna oraz dla relacji od Bydgoszczy do Kościerzyny). Wraz z nią będzie można korzystać z ofert promocyjnych, w tym przewozu roweru za złotówkę, biletu turystycznego oraz Karty Dużej Rodziny. 

Pociąg do Kościerzyny będzie kursował dwa razy dziennie. Z dworca głównego w Bydgoszczy odjedzie o godz. 7.04 oraz 14.45. Na miejsce pasażerowie dotrą kolejno o godz. 9.12 i 17.05. Z Kościerzyny pociągi odjadą o godz. 9.31 oraz 17.31. Do Bydgoszczy dotrą o godz. 11.57 i 19.31. W pociągach będzie obowiązywac taryfa kujawsko-pomorskiego. 

Dokładny rozkład jazdy i szczegóły ofert znajdują się na stronie www.arriva.pl

oprac. jg 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor