Wydarzenia 7 gru 20:56 | Redaktor
Stawiają stragany. Za tydzień Jarmark Bożonarodzeniowy.

fot. Anna Kopeć

Drewniane domki handlowe montowane są już na moście Staromiejskim im. Sulimy-Kamińskiego. Za tydzień startuje w Bydgoszczy Jarmark Bożonarodzeniowy.

Tegoroczny jarmark będzie trwał zaledwie 10 dni, ale organizatorzy zapewniają, że na mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji. Handel będzie odbywał się w godzinach od 13.00 do 20.00. W mediach społecznościowych w Internecie trwa intensywna i bardzo profesjonalnie prowadzona kampania promocyjna. Od kilkunastu dni zapowiadani są poszczególni wystawcy i ujawniane są kolejne artystyczne wydarzenia towarzyszące.

fot. Anna Kopeć

W dniu otwarcia atrakcją będzie m.in. pokaz ogni grupy Mimezis Art. Dzień później, w sobotę 15 grudnia w amfiteatrze przy Muzeum Okręgowym wystąpi Majka Jeżowska.  W kolejnych dniach będzie można m.in. posłuchać Kapeli BezKicka ze Szczyrku, orkiestry Zespołu Szkół Handlowych, zobaczyć pokazy szkół tańca Bailamos i ECHO art, czy pokazów iluzji.

W czwartek 20 grudnia jarmark odwiedzi Święty Mikołaj z Rovaniemi.

Wśród wystawców są:

W związku z organizacją jarmarku została już zamknięta dla ruchu ul. Mostowa oraz pl. Teatralny (od Grodzkiej do Focha). Wyjazd ze Starego Miasta możliwy jest ulicami Grodzką i Przy Zamczysku. W związku z tym odwrócono też kierunek ruchu na ul. Grodzkiej pomiędzy Mostową i Rybim Rynkiem.

Od piątku (14 grudnia) wprowadzone zostaną kolejne zmiany ograniczające wjazd na teren jarmarku. Dojazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów zaopatrzenia  w godzinach od 8-11 i 20-22. Ograniczony ruch na Mostowej ze względów bezpieczeństwa obowiązywać będzie również w okresie sylwestrowo-noworocznym. Więcej szczegółów znajduje się na stronie ZDMIKP.

Źródło: Oficjalny Serwis Miasta, Bydgoski Jarmark Świąteczny/wydarzenie na Facebooku

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor