Wydarzenia 28 maj 2018 | Redaktor
Steczkowska, Urbańska, Waglewski - wiele atrakcji na święto województwa

Justyna Steczkowska / źródło: Urzęd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Obchody rozpoczną się 1 czerwca (piątek) i potrwają aż do 10 czerwca (niedziela). W programie wiele wydarzeń artystycznych i naukowych oraz koncertów polskich artystów, m.in. Justyny Steczkowskiej, Anity Lipnickiej, Natalii Kukulskiej i zespołu FEEL.

Święto organizowane jest w 8 miastach naszego województwa. Obchody rozpoczną się 1 czerwca (piątek) pokazem balonów w Toruniu o 21.30. Następnego dnia (2 czerwca) w mieście Kopernika odbędzie się główna atrakcja święta – koncert „Pod Wspólnym Niebiem”. Wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Skubas, Stanisław Soyka, Natasza Urbańska, Sławek Uniatowski i Małpa. Artyści wykonają utwory, których motywem przewodnim będzie niebo. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.00 na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

3 czerwca (niedziela) obchody przeniosą się do Bydgoszczy. Na koncercie „Wyspa kina” wysłuchamy muzykę z filmów, które powstały w naszym regionie oraz z obrazów, gdzie występowali aktorzy z naszego województwa. Na Wyspie Młyńskiej wystąpią Wojciech Waglewski, Daria Zawiałow, Janusz Radek, Sonia Bohosiewicz, Buslav, Justyna Święs i Joanna Czajkowska-Zoń. O oprawę muzyczną zadba orkiestra kameralna Capella Bydgostiensis. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

6 czerwca (środa) mieszkańcy Bydgoszczy mogą wybrać się na „Operowe randez-vous” w amfiteatrze przy Operze Nova. W czasie koncertu wystąpią soliści, chór i orkiestra Opery Nova pod batutą Macieja Figasa i Piotra Wajraka. Początek o godzinie 19.00.

Natomiast 7 czerwca (czwartek) o godzinie 16.30 w bydgoskiej Bazylice św. Wincentego à Paulo zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji regionu i jego mieszkańców. Zaraz po niej, o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert „Quo Vadis Domine” pod batutą Piotra Rubika. Goście usłyszą najpopularniejsze pieśni z oratoriów i innych dzieł kompozytora w wykonaniu m.in. Mateusza Ziółko, Marty Moszczyńskiej i Zofii Nowakowskiej.

W weekend (8-10 czerwca) organizatorzy zapraszają na „Potańcówkę Międzypokoleniową” do Chełmna, Włocławka i Inowrocławia. Na uczestników imprezy będzie czekał pokaz tańca Jana Klimenta i Lenki Klimentowej oraz koncerty m.in. Majki Jeżowskiej, Anity Lipnickiej, Natalii Kukulskiej i Krystyny Prońko. Natomiast 9 czerwca w Grudziądzu odbędzie się Astrofestiwal i wystąpi zespół FEEL.

To nie koniec atrakcji. Świętu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych imprez. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano festyn rodzinny „Michayland”, który odbędzie się 2 czerwca (sobota) w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Natomiast 3 czerwca (niedziela) kolejna edycja „Bajkowej Bydgoszczy”. W programie parada ulicami miasta oraz festyn na Wyspie Młyńskiej.

Szczegółowy program obchodów święta znajduje się na poniższym plakacie oraz stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor