Wydarzenia 13 maj 2019 | Redaktor
Studenci przejęli rządy w mieście na czas juwenaliów

fot. Anna Kopeć

Studenci bydgoskich uczelni przygotowują się do największej imprezy roku. Prezydent Rafał Burski dziś (13 maja) przekazał żakom klucz do miasta.

Bydgoscy studenci pobawią się m.in. na juwenaliowych koncertach na UKW i kampusie Collegium Medicum w Bydgoszczy. 

Jak co roku samorząd UKW przygotował dla swoich kolegów i koleżanek Blokadę Łużyka (15 maja, godz. 16.30) i Dzień Koncertowy (16 maja). W dniu koncertów na juwenaliowej scenie wystąpią znani polscy raperzy: Kękę, Smolasty, Sitek. Dla fanów popowych melodii zaśpiewa znany z udziału w The Voice of Poland Maksymilian Łapiński z zespołem. Koncerty rozpoczną się o 18.00, dla studentów - wstęp wolny, dla pozostałych - 10 złotych. O juwenaliach na UKW pisaliśmy tutaj

Swoją imprezą w piątek (17 maja) organizuje Collegium Medicum we współpracy z bydgoską Akademią Muzyczną. MEDyczno-MUZyczne Juwenalia odbędą się na kampusie Collegium Medicum (ul. Jagiellońska 13-15). Rozpoczną się o godz. 12.00 Medycznym Śniadaniem, które potrwa do godz. 15.00. Na studentów będą czekały stoiska organizacji studenckich CM UMK, namiot muzyczny Akademii Muzycznej, stoisko odnowy biologicznej, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ćwiczenia zumby (pokaz i ćwiczenia odbędą się na scenie, w przerwach między próbami artystów) oraz stoisko Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej (zabiegi pielęgnacyjne dłoni).

Po Medycznym Śniadaniu, juwenalia porwą zebranych w świat muzyki. W godz. 17.00 – 24.00 zaplanowano koncerty zespołu studenckiego Przybora Band, Borys LBD, Gosi Andrzejewicz, Myslovitz, a na zakończenie zaśpiewa Stachursky.

Samorząd studencki przypomina, że ze względu na ograniczona ilość miejsca na terenie kampusu Collegium Medicum impreza przeznaczona jest tylko dla studentów wszystkich uczelni i osób zaproszonych. Studenci mają możliwość zaproszenia jednej osoby towarzyszącej, która nie jest studentem. Zaproszenia można odbierać w budynku Klubu Incjatyw Studenckich (ul. Jagiellońska 13) w Bydgoszczy. Więcej szczegółow tutaj.

fot. Anna Kopeć

WSG w sobotę (18 maja) zaprasza na juwenaliowy FUN PARK na kampusie uczelni (ul. Królowej Jadwigi 14). W tym roku wszyscy będą mogli oddać skok na bungee, czekać też będzie zabawa na byku rodeo oraz mega piłkarze. W programie konkursy dla studentów, drzwi otwarte i zawody w wyciskaniu sztangi (zapisy - azs@byd.pl, tytułem: zgłoszenie do turnieju, organizatorzy proszą o podanie kategorii wagowej). Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, tor przeszkód, euro bungee i watę cukrową bez ograniczeń.

Z kolei na UTP od 13 do 18 maja dla studentów organizowane są wewnętrzne atrakcje na terenie kampusu. W tym tygodniu studenci mogą wziąć udział w bitwie balonowej, we wspólnym grillowaniu, w konkursach zaaranżowanych na wzór popularnych telewizyjnych teleturniejów „Familiada”, „1 z 10” czy „Jaka to melodia”. Zaplanowano także noc z planszówkami, dożynki akademickie i rozgrywki sportowe, a tradycyjny bal rzymski tym razem odbędzie się w klubie Point w Bydgoszczy.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor